Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy mozgás közben...

Normális, hogy mozgás közben ilyen magas a szívfrekvenciája?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az első CTG-n, 36+3 hetes vagyok ma.

Felrakták a CTG-t, a baba végig rúgkapálta az egészet, majdnem le is esett a hasamról. A doki 2 órával később jött, megnézte az eredményt, rögtön küldött ismétlésre, mert végig 150-190 között hullámzott a baba pulzusa.

A második mérésnél kb meg sem moccant, gondolom aludt, ott már 130-150 között volt végig, inkább 150hez közel, nem igazán voltak nagy kiugrások.

A doki azt mondta ez már kicsit jobb, és ezzel mehettem is haza.

Nem nyugodtam meg, mert azóta is az jár a fejemben, hogy amikor mozog, akkor nagyon magas a pulzusa. És most például már egy órája meg sem áll, csak feszeng jobbra balra, én meg közben itt aggodalmaskodom.

Első baba, eddig minden rendben volt, de most tiszta ideg vagyok ettől. 🥺


2022. máj. 3. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem ugyanez volt, egy normális CTG nem volt. Amint föl rakták, elkezdett a gép menni, a gyerek bepörgött odabent. Én már arra is gondoltam hogy nem tetszik neki ahogy hallja a gép hangját. Semmi probléma nem lett.
2022. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az enyém sem szeret semmi ilyesmit. Ultrahang vizsgálatnál is mindig elkezd rúgni, a védőnőnél a szívhangfigyelésnél is.

Csak az ijeszett meg, hogy most akkor lehet, hogy itthon is amikor izeg-mozog, akkor így ugrál a pulzusa fel le, 2 percenként 150-190 között?

2022. máj. 3. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, De a magzatoknál és az egészen kicsi csecsemőknél ez normális
2022. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális :)
2022. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
160as pulzussal kell születniük,az a normális! Mondta a szülész,amikor szülés közben 60ra esett a lányom pulzusa. Ezért lett császár.
2022. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem így nézett ki, az orvosom azt mondta, hogy tökéletes.


[link]

2022. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most kicsit kezdek megnyugodni! 🥺😊

Azt tudtam, hogy elmehet a pulzus 180ig, csak neki elég kitartóan annyi volt, meg felette. Mondjuk nyugalomban szépen beállt a második körnél.


Ilyen volt a két mérés:

[link]

2022. máj. 3. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen volt múlt héten nekem is. Mondta is az asszisztens, hogy ez nem jó. Kiküldött, innom kellett egy csomó vizet. Azt mondta, ha kevés a folyadék, attól lehet, hogy nagyon megugrik a pulzusa a babának.

Ijedtemben le is gurítottam fél óra alatt másfél liter vizet, a második vizsgálat már rendben volt.

Azt mondta az asszisztens, hogy a következő előtt legalább 1 liter vizet igyak majd meg.

2022. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!