Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes kismama vagyok és...

12 hetes kismama vagyok és már terhesség előtt kialakult aranyér krónikus székrekedés miatt. Reggel egy újabb borsónyi méretű kitüremkedés jelent meg. Van esetleg valaki hasonló helyzetben ? Vagy aki szintén így volt a terhessége alatt ?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem csak a Detralex használt. A krémek, kupok semmit se értek.
2022. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Bár nem aranyér.( Arra nekem az orvosom a nagyon hideg vízet ajánlotta ) tekerjem le a tusoló fejét és locsoljam magam ,ugye alulról az érintett területet. ( Bocs nem tudtam ezt másképp leírni )

Nekem végbél táji Rögre ( hasonló ) a detralex tablettát ajánlotta a proktológus. Plusz a plerudin krémet.


A detralex tényleg nagyon jó tabletta.

2022. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

aurobin kenőcs, de vényköteles.

nekem odáig fajult hogy még a terhesség alatt ki kellett műteni mert berögösödött. aludni se tudtam a fájdalomtól. műtét is borzasztóan fájt, de utána a szüléskor sem utána nem volt aztán többet gond vele

2022. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok érdemben segíteni, de a székrekedés okát érdemes lenne megkeresni és kezelni, mert amíg az nem rendeződik, addig sajnos az aranyérrel is csak kínszenvedés van, valószínű újra és újra ki fog újulni.

Szedsz vastartalmú étrendkiegészítőt? Iszol eleget? Eszel elég rostot? Ha máshogy nem, próbálod valamilyen praktikával kezelni a székrekedést?

2022. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A székrekedést igen próbáltam már különböző nem vényköteles étrendkiegészítőkkel, aszalt szilvával, glicerin kúppal, sok mindennel kezelni.

Az okát nem lehet tudni, de kiskorom óta így van, egy időben kellett vastartalmú kiegészítőket szedjek.

Mostanában sajnos nem iszok eleget, mivel a víz nem esik jól semmilyen formában, így próbálom gyümölcslevekkel kompenzálni, vagy más fajta folyadékkal.

2022. máj. 4. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj limonádét, cukormentes szörpöt esetleg. Nekem azol nagyon mentek eleinte. Fontos lenne, hogy nagyon sokat igyál!
2022. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem volt előtte, de nem változott a terhességtől, viszont a szüléstől igen, mert nem várták meg, hogy elérjek a kitolási szakaszba, hanem már a vajúdás alatt vezényelték, hogy toljak-toljak. Meg is lett az eredménye, azóta törléskor mindig az az érzésem, hogy egy rojtos locsolócső lóg a fenekemből… A Hemostop max gél szokta kissé összébbhúzni. Proktológus azt mondta, hogy semmi bajom, minek mentem hozzá. :( Detralex nekem semmit nem ért.
2022. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!