Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan anyukát keresek akinek...

H.L.Bianca kérdése:

Olyan anyukát keresek akinek a derekán az első szülés után lett egy kitüremkedés(valószínűleg gerinc/porckorong sérv) vagy alapból volt/van valami miatt és így ment szülni .Ha te így voltál Esetleg elmesélnéd hogyan volt?😊

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi nem vagyok ilyen. De miért nem nézettel meg? Azt sem tudod mi az. Tuti kérni fogjak a vizsgálatát.
2020. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha porckorongserv turemkedne ki a derekadon azt megneznem.... Az befele a velő fele iranyul, nem kifele nyomodik... Valszeg valami csontkinovesrol beszelhetsz vagy csigolya deformitasrol...
2020. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
73%

Gyanítható, amit eggyel feljebb írtak, hogy inkább valamiféle csontkitüremkedés, talán izom(???) véleményem szerint. Elsőkörben egy sima rtg-t kérnék a háziorvosomtól, a csontos elváltozásokat gyönyörűen meg tudja mutatni (persze, ha nem vagy várandós újból, akkor nem szabad az rtg, CT szintén, MR esetleg 3.trimeszterbe lehet, 1.be szigorúan tilos).

Ha amúgy nem fáj, kapkodni nem kell. Esetleg masszőr ismerős is rápillanthat, de egy rtg nem árt.

Igen, a gerincsérv nem türemkedik ki, mélyen a gerincben van, bár nem feltétlenül a gerincvelő felé "nő", többségébe kifelé megy, a kilépő idegszálat nyomja meg, ami lefut a lábad külső/belső stb. oldalán, attól függően melyik gyököt nyomja. Ha befele nő, akkor az gázabb, de ez már részletkérdés. Illetve gerincsérv esetén nagy fájdalmak is lehetnek az ideggyök mentén, valamint zsibbadás.

Gerincsérv esetén az idegsebész adhat véleményt, hogy ajánlja-e a természetes szülést vagy nem. Van, aki simán szül, valakinél inkább császárt ajánlanak. Egyén függő. Mindkét példát láttam. De mindenképp rejt magába a szülés kockázatot arra vonatkozóan, hogy egy korábban megoperált sérv (vagy aki szerencsésebb és magától meggyógyul torna meg mindenféle kezelés hatására) esetleg kiújjuljon, de ez nem törvényszerű.

Én nekem nem volt sérvem, ne is legyen :) Környezetemben ismertem ilyen embereket.

2020. szept. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Voltam orvosnál, csak mivel amikor voltam még nem voltak szakrendelések így nem tudtak tovább küldeni, azóta pedig várok az idő pontomra, a másik pedig, és ezt mind 3 válaszolónak küldöm, hogy nem magamtól találtam ki ezt a porckorong sérvet, mivel nem vagyok orvos, hanem a házi orvosom mondta, hogy valószínűleg az lehet. És egyébként nem vagyok terhes, csak szeretnénk még egy babát, és arra lettem volna kiváncsi, hogy így a terhességgel kapcsolatban illetve a szüléssel kapcsolatban ez miatt léphet e fel bármilyen probléma.
2020. szept. 10. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!