Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most amikor lehet enni felvágo...

Most amikor lehet enni felvágottat, kolbászt, szalámit, sonkát terhesen vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindenütt mást írnak.
2022. máj. 6. 22:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amikor=akkor
2022. máj. 6. 22:01
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bolti, bevizsgált, hőkezelt termékeket igen.
2022. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De miért van ennyi dezinfláció ezzel kapcsolatban?
2022. máj. 6. 22:03
 4/13 A kérdező kommentje:

****Dezinformáció

😁

2022. máj. 6. 22:03
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Mert nagyon sokan nem tájékozódnak vagy rosszul vagy túlságosan ráparáznak az egész terhességre én még camembert sajtot is ettem terhesen természetesen boltit. Miért ne ennék ? Bármikor történhet baj pl rengeteg kinder csokit ettem húsvét előtt abból amit visszahívtak szerencsére semmi bajunk nem lett. Pedig az nem tiltott…
2022. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A hőkezeletlen (nyers kolbászokra) és a penészes, érlelt szalámikra tartozik a "tiltás" vagy hogy mondjam, inkább csak nem ajánlottak.

Sonkát, ha főtt illetve felvágottat is eszek. Felvágottat csak olyan helyről, ahol a húspult messze van a csemegepulttól (Auchan, Tesco vagy előre csomagoltat), hentesnél nem szoktam.

2022. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Nyers húst nem ajánlott enni, tehát nyers pácolt sonka és kolbász se javasolt. De mindenki maga dönti el, h mennyi rizikót vállal.

[link]

[link]

2022. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem a dezinformáció sok, hanem sajnos az emberek többsége nélkülözi a józan, logikus gondolkodást...
2022. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen lehet enni. A terhességem egy részében korházban voltam, és ott is adtak a terheseknek felvágottat, sonkát, szalámit. Amit a boltban veszel azt eheted nyugodtan, házit nem ajánlott.
2022. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Kerdezo, nem az informacio mas, hanem rengeteg a buta ember, ez a magyar oktatas miatt is van.

Nyers hust es nyers tojast nem szabad.

A fustolt kolbasz, es fustolt sonka az NYERS. Fustolt, de fustolessel nem olik ki belole az esetleges liszteriat.

A felvagott az FOTT, tehat lehet enni, ugyanis hokezelve volt. Ha megsutod a fustolt kolbaszt az is hokezelt lesz tehat eheted.


A camambert es brie sajt szinten NYERS-nek szamit. A trappista nem.


Ez annyira alapveti intelligencia lenne, hogy mi a fott es mi a nyers 😏


9-es, teljesen mindegy hogy hazi fustolt kolbasz vagy bolti Gyulai , a fustolt kolbasz attol meg NYERS, tehat lehet benne liszteria.

2022. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!