Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért esznek az idősebbek...

Miért esznek az idősebbek bicskával kenyeret meg felvágottat?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy az 50 felettiek az érintettek. Bicska vagy kés egy darab kenyérrel, kolbásszal meg valami zöldséggel. Tök mindegy a napnak melyik szakasza van. Ez valami régi generációs szokás? Én se azt eszem amit 20 évvel ezelőtt.

2019. márc. 6. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenki azt eszik amit akar.

Én is szoktam kenyeret meg kolbászt enni késsel, pedig csak 22 éves vagyok.

2019. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kérdésem a hogyanra irányult, tehát miért pont úgy? Nem a mit a lényeg, tőlem akár a banánt is ehetik késsel nem érdekel.
2019. márc. 6. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért mivel egyék/egyem?

Valamivel fel kell vágni a kolbászt meg a kenyeret nem?

Vagy te hogy eszed?

2019. márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet kapni szeletelve.
2019. márc. 6. 17:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nem ugyanolyan ízű és mínőségű.

Mondjuk én a szeleteltet is vágom.

2019. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, hogy aközben vág darabokat a kolbászból, miközben eszi a kenyeret hozzá? Vagy hogy felkatonázza a kenyeret, és hozzá vágja mindig a kolbászt?

Az idősebbek nehezen változtatnak a szokásaikon. Ha a katonázást szokták meg, akkor katonázni fog, és nem fogja a szelet kenyeret beborítani a kolbász szeleteivel.

2019. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Szívószállal nehézkes...

Tréfára fordítva a szót, pl kevés a foga, vagy fél, hogy kiesik a protkó, nem kell külön elkészíteni, nem szeret kísérletezni.

2019. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Protkó, részleges protkó esetén, vagy fájó, mozgó fog esetén nem mernek beleharapni az ételbe, felvágva könnyebben meg tudják enni.
2019. márc. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez a protkó meg fájó fogak akkora hülyeség.

A nagyszüleim és én is így eszünk, a fogaink meg teljesen egészségesek még a nagyszüleim fogai is és még csak nem is hiányzik nekik (és nem protkó).

2019. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl van huszonéves barátom aki ugyanígy eszik....
2019. márc. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!