Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Apukám 2es típusú cukros lett...

Apukám 2es típusú cukros lett és szénhidrátot szinte alig eszik hanem szinte húst hússal, felvágottak, kolbász és hasonló, a cukorszintje nagyon jó lett, de nem tudom hogy ez mennyire jó, tehát folytathatja tovább ezt a diétát vagy valami mást kéne?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Ebbe bele fog halni. Hiába jó (szintentartható) a cukor szintje a húsos diétával így nem jut elegendő vitaminhoz, ásványi anyaghoz a szervezete, viszont 2-3x annyit fehérjét és zsírt és koleszterint is bevisz amit szabadna. Hosszútávon rákhoz, szív-és érrendszeri megbetegedésekhez, vese és májproblémákhoz vezet ez.

Sőt maga a cukorbetegség okozója is a túlzott zsirbevitel mert a zsírral telített sejtek miatt képtelen a szervezet inzulint termelni.

Kutatások százai biztonyították már hogy az alacsony zsírtartalmú növényi étrend gyógyítja a 2-es típusú cukorbetegséget illetve ha még nem alakult ki 60-70%-al csökkenti az esélyét.

2019. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
32%

1. Jaj Istenem már miért halnak bele ne mondj már ilyeneket... Nagyon jól teszi apukád és meg is látszik gondolom az eredményeim a legfontosabb hogy finomított szénhidrátokat ne egyen esetleg zöldséget gyümölcsöt ehetne többet...


2 es típusú cukorbetegségnél pont az a baj hogy nem termelődik elég inzulin kifáradnak a béta sejtek... szénhidrátokból keveset lehet enni maximum 160 gramm az a ajánlás de én ezt Sokallom, na most most lakj jól 160 grammos szénhidráttal szóval zsírból és fehérjéből tudja a többi energiaforrást fedezni

Ez a zsír eltömíti az inzulin receptorokat pedig tudomány nem fogadja el és nincs rá bizonyíték.

A cukorbetegséget leginkább az elhízás okozza illetve az hogy jóval több finomított szénhidrátok cukrot eszünk mint bármikor máskor... Gondoljunk bele mindenbe cukrot teszünk....

2019. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Atesett a ló túlsó oldalára, majd jól megemelkedik a koleszterinje, ami érelmeszesedéshez vezet.
2019. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

2. A tudomány nem fogadja ereel????! Tudományos konszenzus hogy a túlzott zsirbevitel a diabétesz kiváltóoka!

MINDEN diabétesszel foglalkozó orvosi oldalon szerepel ez az információ!


[link]

[link]

[link]


Https://napidoktor.hu/cukorbetegseg/diabetesz-javitja-az-inzulin-erzekenyseget-a-novenyi-alapu-etrend-2/


Az ADA - amerikai diabétesz szövetség is ALACSONY ZSÍRTARTALMÚ sok zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyest, tartalmazó étrendet javasol.


[link]

2019. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. ADA pontosan azért ajánlja az alacsony zsírtartalmú étrendet mert mint mondtam az elhízás a fő oka a cukorbetegségnek és a zsírban van a legtöbb kalória... és nem azért mert ez zsír okozza direktbe a cukorbetegséget
2019. ápr. 14. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
De, azért is. A kettő összefügg :)
2019. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyira aranyos, hogy kiírsz egy kérdést utána pedig vitatkozol magaddal... Neked ilyen ketogén fétised van?


Egyébként már máshol is írtam neked, hogy ez itt Európa. Európai ajánlásokat követünk.

2019. ápr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hagyd utolsó, ezzel a kérdezővel nem érdemes vitatkozni, egyszerű általános iskolás troll, ignorálni kell a kamu kérdéseit, majd megunja.
2019. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért javultak az értékei mert lecsökkent a szénhidràtbevitel. Ezen az elven vàltottam én is nemrég életmódot, DE ha nem eszik zöldségeket, tojàst, magvakat , előbb utóbb vitaminhiànyos lesz és az màr nagy baj.

Az inzulinrezisztenciàt pl akàr szinten is lehet tartani gyógyszerek nélkül alacsony szénhidràtvevitellel és egészséges zsírban gazdag étrenddel. Ezt követem dietetikusi javaslat alapjàn és rövid idő utàn is rengeteg pozitív hatàsàt érzem!!! Úgy tudom a cukorbetegek àllapota is javulhat àltala.

2019. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!