Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes orvost választani?

Érdemes orvost választani?

Figyelt kérdés

Van nődokim,akihez járok terhesgondozásra..

De nem nála szülök majd-lakóhelyemhez távol van+már nem vállal szülést.

Én úgy gondoltam,h a lakóhelyemhez közeli ügyeletre megyek majd a kórházba és annál szülök aki éppen ügyeletes orvos.

Nagyon rosszúl gondolom ezt a dolgot így?

Volt már vki hasonló helyzetben?

3hón kismama


2008. dec. 18. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!!énis feltettem ezt a kérdést!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

olvasd el!!amugy én most 22hetes vok,s a mai napig nemtom!!

Boldog babavárást!!

2008. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kereshetnél abból a kórházból szülésznőt. az nagyon fontos.
2008. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én orvost fogadtam, szülésznőt nem. terhességem elején kezdtem el járni az orvoshoz, és nem volt egyértelmű hogy nála fogok szülni, de ha nem így tennék, akkor én is az ügyeletesnél szülnék.
2008. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak: én Szeged...melyik doki? (csak mert hasonló cipőben járok...)

A kérdezőnek: ha a terhességed probléma mentes és nincs olyan körülmény, ami azt indokolná (így előzetesen), hogy az a doki legyen mindenképpen a szülésnél, aki a terhesgondozást végezte, akkor semmi gond szerintem. Arról nem is beszélve, hogy ha a doki nem vezet már le szülést de ugyanakkor jó orvos, akkor semmiképp ne hagyd ott! Nagyon sokat jelent, hogy mennyire figyelnek oda rátok.

Én is arra gondoltam, hogy bár terhesgondozásra magándokihoz járok, a szülést nem nála csinálom, mert nem akarok azért fizetni, ami az orvos kötelessége. Egy éppen ügyeletes szülészorvos is megteszi ugyanazt, amit a magándoki pénzért...akkor minek? Nyilván a terhesség alatt jó, ha egy ember figyel oda rám, és havi x ezer forintért csak velem foglalkozik, bármikor felhívhatom, ha baj van, megvannak azok a technikai felszerelések, amik egy "átlag" nőgyógyásznál nincsenek...nekem ez megér ennyi pénzt.

De a szülést muszáj normálisan levezetni, akárki csinálja! És nem hiszem, hogy a Hippokratészi eskü tartalmazza, hogy kényük-kedvük szerint kérjenek pénzt azért, amit kötelességük megcsinálni.

Hiszen a körülmények ugyanolyanok egy ügyeletes orvosnál is, vagy ha úgy hívják a dokit a szüléshez. (nem hoz külön felszerelést, nem visz saját kórházba, stb.)

Ezért én sem adnék pénzt.

Szóval szerintem nem döntesz rosszul.

Boldog babavárást!!

2008. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 11 hete szültem. Sem dokit,sem pedig szülésznőt nem választottam,mégis nagyon rendesek voltak velem végig,pedig egy fillért sem adtam senkinek.

Boldog babavárást!

2008. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem csak te tudod eldönteni, h te mitől érzed majd magad biztonságban! Annál nincs fontosabb, h ott, azokban az órákban nyugodt és higgadt maradhass, ne kelljen aggódnod/félned/ne érezd magad elesettnek. Ha ehhez elég a párod - akkor felesleges a doki és szülésznő is, ha aggódosabb vagy, akkor csak doki, ha nagyon tartasz a szüléstől v esetleg adódott már gondod, akkor doki és szülésznő is. A babának az a jó, amiben te bízol! M.
2008. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 4 hónapja szültem, ügyeletes orvosnál úgy hogy volt fogadott dokim.Aki nem volt hajlandó be jönni. Végül nem is fizettem neki ey kanyit sem!Az ügyeletes orvos nagyon rendes volt, és rendesen oda figyelt rám.Ezek után a párommal adtunk neki 15eFt-t, mert ő tényleg megérdemelte.Szülésznőt nem fogadtunk.

Barátnőm, meg egyáltalán nem fogadott orvost.Sztk-ba járt le terhes gondozásra, és ő is ügyeletes orvosnál szült.Azt mondta neki is csak jó emlékei vannak!

Jó egészséget nektek, és majd könnyü szülést!

2008. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!