Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is szenvedett depresszióba...

Más is szenvedett depresszióban? Hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok, készültünk rá. Én még vártam volna pár évet de a férjem és a család minden tagja erőltette, így belementem, hogy álljunk neki a babaprojektnek. Nos, itt is van. Amikor megtudtam, hogy érkezik, örültem. Nem úgy, mint ahogy az a mesékben van, de alapvetően öröm volt bennem. Minden adott, hogy jöjjön, várjuk, szeretni fogjuk, már most aggódom érte és nagyon szeretném, hogy minden rendben legyen a kicsivel. Napközben jól vagyok, de minden este kiborulok. Hiába beszéltem előtte fél napot arról, hogy milyen jó lesz, meg mi hogy lesz, jön az este, a több órás sírógörcs, hogy én erre még nem állok készen, én mindenkinek világosan elmondtam, hogy várni akarok, még túl fiatal vagyok, karriert szeretnék építeni, most kezdtem el rendberakni a testemet, terveim voltak előtte. Nem viselem jól a változást, rettegve titkolom mindenki elől, nehogy bárki megtudja és akkor megint változzon valami. Az egész terhességtől-szüléstől halálosan rettegek (örökbefogadás párti vagyok, de ebben senki sem támogatott). Megtartjuk és szeretjük, ez biztos. Hogy lehet ebből az esti rémálomból kijönni? A férjem azt mondta, hogy már komolyan aggódik értem a pánikrohamaim miatt.

Utólag már lehetek okos, hogy jobban a sarkamra kellett volna állnom és nem engedi a nyomásnak, de ez már mindegy. Szeretném, ha a nappali tényleg boldog babavárós álmodozás estére nem libbenne el és nem kapna el a sötét köd.



2022. máj. 11. 12:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
46%
20-nak igaza van, hiába pontozzátok le. Ugyan már, milyen karrier az, amit öthetesen még nem lehet tovább építgetni? Az otthoni rídogálás helyett pl.
2022. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Hogy vagy kedves kérdező?

Találtál pszichológust?

Remélem jobban vagy! :)

2022. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Jól, köszönöm! :)

Nem fordultunk pszichológushoz végül, maguktól helyre rázódtak a dolgok szinte egyik pillanatról a másikra, leginkább a sport segített. Azóta már a második trimeszterben vagyunk, mindenki jól van, jók az eredmények is szerencsére és hatalmas a boldogság. :)

2022. júl. 7. 12:14
 24/29 anonim ***** válasza:

Dejó! Nagyon boldog babavárást kívánok! :) Vigyázz magatokra!

És ne add fel a mozgást és a karriert se, megérdemled!

2022. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük! :)
2022. júl. 7. 15:01
 26/29 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Azóta hogy alakultak a dolgok?

Most én is hasonlóan érzem magam, csak nálam annyira kezdi átvenni a depresszió az irányitást, hogy az elvetetés gondolata is felmerült.

2022. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Szia!

Szerencsére azóta minden rendben, most tartunk 17+5 hétnél. Elvileg kislány lesz. Nekem egyszer kellett túllendülnöm ezen az egészen, azóta nincs ilyen problémám. A férjem támogatása mellett az segített a legjobban, hogy ésszel ugyan, de folytattam a sportot és a mindennapjaimat is visszazökkentettem a normális kerékvágásba. Szorítok, hogy meg tudjatok birkózni a helyzettel!

2022. aug. 8. 11:48
 28/29 anonim ***** válasza:

Szuper, örülök hogy jól alakultak a dologok!😊 köszönöm a gyors választ

Korábban én is sportoltam, azóta hogy terhes vagyok még arra sem sikerült magamat rávenni, de megprobálom akkor hátha 🙂

2022. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nekem segített, csak arra figyelj, hogy annyit és azt, mi jól esik, mind fizikailag, mind lelkileg. Illetve beszélgessetek sokat, szerintem az is nagyon fontos, hogy érezd, hogy a párod ott van melletted bármi is van. :)
2022. aug. 8. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!