Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség utolsó heteiben...

Terhesség utolsó heteiben muszáj pihenni?

Figyelt kérdés
37 és fél hetes vagyok, és épp most költözünk új lakásba. Én teljesen jól érzem magam, így én is szoktam segíteni. Egész nap jövök megyek, takarítok, dobozolok, boltba járunk megvenni a még hiányzó dolgokat, cipekedni persze nem szoktam, de a napi 10 ezer lépés tuti megvan. Estére nem mondom hogy nem fáradok el, de nem fáj a hasam, nem vizesedem, igazából semmi jele, hogy a baba a közeljövőben jönni akarna. Szerintetek így utolsó hetekben lehet ebből gond? Nem árthatok ezzel a babának, ugye?
2022. máj. 13. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz ettől semmi bajod. Van aki az utolsò napig dolgozik. Szerintem ìgy a jobb, egèsz nap ücsörögni unalmas lenne.
2022. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Amíg jól érzed magad így, addig semmi baj.

Amikor elfáradsz, ne erőltesd magad összeszorított foggal.

Nőgyógyásztól hallottam, általában pont azok viselik könnyebben a terhességet, akik nem fekszenek el, hanem (bizonyos könnyítésekkel) aktívak maradnak, végzik a mindennapi tennivalókat. Feltéve persze, hogy nincs orvosi probléma, nem veszélyeztetett terhes az illető.

2022. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól érzed magad, akkor nem lesz ebből gond. Én például az 3. trimeszterben éreztem magam a legjobban (az 1. szörnyű volt). A szülés előtti napon tele voltam energiával, néhány nappal előtte kirándulni is voltunk. Szerencsére nem vizesedtem, vékony voltam, nem fáradtam el.Ha úgy érzed, hogy fáradsz, akkor pihenj!
2022. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
A vegeig dolgoztam, fizikai munkat. Ha lenne masik 3 orokmozgo gyereked, szerinted pihennel ? Nem beteg vagy, csak terhes.
2022. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt a helyzet, a szülésig toppon voltam; lakásfelújítás volt nálunk is a 0-ról kezdve.

Viszont az újszülött gyerekemet alig bírtam elringatni utána, annyira nagy és gyors mozdulatokat igényelt, hogy megnyugodjon, hogy majdnem falnak mentem... : D

De persze ez nem biztos, hogy az előtte való intenzív fizikai munkától volt így, érdekelne, hogy másnál is így volt-e. : D

2022. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Én a 35. héten a jysk-es szekrény részeit hoztam fel a teraszra, majd be a házba és szereltem össze egyedül, mert annyira izgatott voltam, hogy kész legyen a baba szobája :D

Rohadt nehéz volt, kaptam is utána a fejemre a férjemtől mikor hazaért es meglátta 🤦🏼‍♀️

2022. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ mindenkinek! :)
2022. máj. 13. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hallgatsz a belső hangjaidra és a tested jelzéseire, akkor érezni fogod mi az elég. :)

Én 35. hétig dolgoztam, de mondjuk kismama tornán 39 hetesen voltam utoljára. (Csak mert 40. hétre szültem, de még akkor is egyedül mentem be nst-re.) Mindig mindenki megjegyezte, hogy nem félek vezetni? Miért mentem el bevásárolni? Miért pucoltam ablakot? Miért nem pihenek többet? Nem tudok én egésznap feküdni, sosem tudtam... De arra mindig nagyon figyeltem, hogy mit üzen a testem. Ha fájni kezdett valamim, keményedni kicsit is a hasam, stb., akkor inkább lefeküdtem picit pihenni. 38. héttől egyre gyakrabban volt erre igényem. Gondolom azért is, mert éjszaka mindent is csináltam, csak aludni nem aludtam.

Szerintem még azt is érzi az ember, hogy mi az a súly, amit neki már nem kellene emelgetni. Vagy én pl. életemben nem gondoltam, hogy ennyire "hasból" porszívózom a szőnyegeket, az utolsó 3-4 hétben kifejezetten rosszul esett már, így azt mindig a férjemre hagytam.

Nyugodtan csinálj mindent, ami jól esik.

2022. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok. Világomat nem tudom, sokszor nagyon fáradt vagyok.
2022. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!