Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhessegem utolso heteiben...

A terhessegem utolso heteiben jarok, es a gyerekszobat berendeztük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hirtelen csecsemohalal megelozese erdekeben azt ajanljak hogy az ujszulott a sajat agyaban, viszont a szulok haloszobajaban aludjon. Mi megis ugy dontottunk hogy a kisbabank sajat szobajaban aludjon. Legzesfigyelot nem vettem. Cumit sem fog kapni, ami allitolag megelozhetne a hirtelen elhalalozast, mivel a baba Nem alszik olyan melyen. Nem szeretnem hogy valami baja legyen. Ti mit gondoltok ?! Altassuk inkabb a mi szobankban ?
2020. jan. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
79%
Vagy ti figyeljétek, vagy egy gép! Én nem mernék magára hagyni egy újszülöttet.
2020. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
100%
15-20 ezer forint egy használt légzésfigyelő. Nem lenne érdemes beszerezni, mint utólag sírni?
2020. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
90%
Ne hagyd magára teljesen a kisbabát, gondolj bele, ilyenkor még nem is lát-hall rendesen. Ha saját szobájában altatod, alap a légzésfigyelő, de inkább egy rendes bébiőr, hogy halld is.
2020. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
91%
En sem mernem magara hagyni.
2020. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk van légzésfigyelő, mind a két gyereknél volt. Viszont enélkül is biztonságban van a babád. Ha koraszülött, szülésnél újra kellett éleszteni, légzési problémái vannak, van veletek élő állat, dohányoztok, akkor nagyobb az esélye a bölcsőhalálnak, de még így is évente pár eset történik. Ha nem veszel, ne legyen lelkiismeret furdalásod, sok dolgot rásóznak az anyukákra a "gyerek érdekében ", amire valójában semmi szükség. Csak azt mondják, így beteg lehet/meghalhat. Láss a marketing mögé. Vagy kérj kölcsön egyet ha nem akarsz venni.
2020. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat ! 5ös igazabol en is a Te gondolatmenetedet kovetem. Regebben sem volt ilyesmi es megis itt vagyunk. Ha azon mulna hogy az aggodo anyukak mit ajanlanak, valamint hogy a boltokban mennyi baba cuccot lehet kapni, valoszinuleg 1 millio Ft is keves lenne. Vannak szep, uj ruhai, egy nagyon jo minosegu agya es matraca, keves jateka, es az apolasahoz szukseges dolgok. Igy is mar rengeteget koltottem baba holmira, Szerintem sem kell mindent megvenni. Viszont termeszetesen nem szeretnem ha barmi baja lenne - lehet hogy az agyat megiscsak atteszem a mi szobankba.
2020. jan. 7. 15:17
 7/72 anonim ***** válasza:
85%
Hát biztos nem hagynám magára egyedül egy szobában, ki tudja hány méterre tőlünk. Alap lenne a légzésfigyelő, de még egy bébiőr is. Nem hinném, hogy pont a cumi miatt aludna mélyebben.
2020. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
84%

A lányom születése óta a saját szobájában alszik. Viszont alatta kétlapos légzésfigyelő, rajta pelenkára csíptethető hőmérő/légzésfigyelő, és mindezt egy bébiőr közvetíti nekem, ami nélkül egy lépést sem teszek.

Egy újszülöttet légzésfigyelő nélkül egyedül hagyni a szobájában szerintem felelőtlenség. Saját sztorink: hason alvó a babánk, csak úgy alszik jól, hanyatt már a kórházban sem tudtam letenni. Egy hetes korában beriasztott a légzésfigyelő: a lányom át akarta fordítani a fejét, de félúton belealudt: a szája a lepedőre tapadva, így alig kapott levegőt. Gyorsan kivettem, vett két nagy lélegzetet, majd aludt békésen tovább, fel sem ébredt az egészre. Ha nincs légzésfigyelőnk, megfulladhatott volna és csak reggel vesszük észre. Egy anyának sem kívánom, hogy a gyereket kéken, hidegen találja reggel az ágyában. Ha nem megy újonnan, 10-15-20 ezer körül nagyon jó használt legzésfigyelők vannak. Én 15-ért vettem a sajátunkat szintén használtan de nagyon megkímélve, sosem riasztott falsan. Az az egy riasztása volt, de akkor életet mentett.

2020. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
36%
Még cumira sem telik? Azigen, érdemes vót szülni. Na persze a csokért mindent.
2020. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
88%
Nekem teljesen mindegy, hogy te mit csinálsz a babáddal. Mi vettünk légzésfigyelöt és szerintem ezt nem helyettesíti az ha a ti szobátokban van a baba, mert egész nap alszik és te nem fogod 0-24-ben a légzését figyelni. Azt egy borzasztóan buta érvnek tartom, hogy régen se volt légzésfigyelö. A dédszüleimnek mosógépe se volt, vagy tűzhelye, akkor az sem szükséges?
2020. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!