Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Időjárás miatt barnázhatok?

Időjárás miatt barnázhatok?

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok. A terhesség elejétől fekszem. 13 héttől állapították meg, hogy a mehszajamig van a méhlepény. Az elején többet barnáztam fekvésnél, viszont elmúlt. Továbbra is van ez a problémám, de csak akkor barnazok, amikor rossz idő van pl. :szakad az eső, dörög, villámlik. Járt már így valaki? Van tapasztalat?

Ugyeletre egyenlőre nem szeretnék menni, voltam már párszor. Bunkók voltak nagyon.

A dokim is meg a védőnő is azt mondta, hogy ha barnazok szigorú fekvés újra. De sok helyen azt olvastam, hogy azonnal orvos. Mi tévő legyek? (Első terhesség)



2022. máj. 17. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Lehet progeszteron hiány, vagy hogy a lepény a mehszajnal van es időjárástól is.

De elég hanyag a dokid hogy elintézi annyival hogy fekudj.

2022. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Akármilyen bunkók is az ügyeleten, inkább menj el szerintem. Az a legfontosabb, hogy minden rendben legyen veletek. Vagy legalább az orvosodat próbáld elérni! Nem tudom, hogy az időjárás befolyásolhatja-e, én nem tapasztaltam magamon.
2022. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk iszonyat aranyos mindenki a várandós ambulancián, így biztosan bemennék (meg is döbbentem a kedvességen, de tényleg). Nézzenek rám, plusz mondja meg a doki, hogy miért érdemes bemenni és miért nem legközelebb, mert nem tudod megítélni.
2022. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem biztos hogy jo ha allandoan bolygatjak a mehszajat. 16 hetesen ugy sem lehet mit tenni. 24.hettol van eletben maradasi esely. Valoszinu a lepeny meg kozel van a mehszajhoz,akkor meg nem kene turkalni. Max uh. Drukkolok kerdezo. Tudom milyen ez,vegigcsinaltam egy verzeses,vegig fekvos terhesseget.
2022. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Duphastont szedek meg mindig.


3 hete egyik este voltam az ugyeleten barnazas miatt, akkor nem látott semmit az ügyeletes orvos. De kb megnézte a szív hangos és ennyi. 3 napra megint barnáztam, akkor már reggel bementem a kórházba. Ugyan az az orvos volt, mint az ugyeleten. Meglátott na maga megint itt. Mit csináljak magával semmi baja, pihenjen szedje a duphastont.meg sem vizsgált.

Aznap a magán dokim rendelt kértem időpontot akkor meglátta, hogy a méhlepény a mehszajig nyúlik. Nos azóta fekszem, de ha rossz idő van barnazok(de lehet semmi köze, de ez tűnt fel).

A férjem van velem itthon, hogy meg kimozdulnom se kelljen az ágyból. Hoz enni, mindent csinál, de már nem szeretnem őt ezzel szivatni, dolgoznia kéne menni.

2022. máj. 17. 10:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4# Én is így gondolom, de szerintem ezt döntse el orvos. Ha a dokim, meg egy független másik is azt mondja, hogy ez ilyen, ezért nem kell bejönni, akkor legközelebb nem megyek be és nem idegeskedem otthon sem.

Kérdező nem elkeseríteni akarlak, de sajnos, ha a méhszájon van a lepény és időről időre vérzel miatta, az végig fekvős lesz és egyre nehezebb lesz. Bár nem mindegy mennyire van rajta a lepény, az egyik barátnőm teljes fedés miatt az utolsó 2 hónapot már kórházban töltötte. Érdemes berendezkedni erre a fekvős életre, ha tényleg ez okozza a gondot.

2022. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a 0%-ot mindenkinek, csak tudnám miért.
2022. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Igen siman lehet, baratnomnek is ez volt mehszajon levo lepennyel h ha jott egy front egybol verzett. Sajnos neki koraszules is lett a vege. Mast nem tudsz ezzel csinalni csak fekudni, ugyh nem hanyag a dokit. Ugyeletre sincs ertelme futkosni max ha tenyleg rendesen verzel. De barnazassal nem fognak foglalkozni igy h tudjuk h azert a megszajon van a lepeny. Annit fognak mondani h fekudj. Ugyh pihenj es bizz a legjobbakban. Kivanok nektek sok szerencset
2022. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

8-as mennyire született korán a pici?

2022. máj. 18. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!