Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes vagyok és meg állapít...

21 hetes vagyok és meg állapították hogy a babám mind 2 veséjeben 7mm-es tágulat van. Ez mennyire probléma?

Figyelt kérdés
Ezt általában kisfiuknál szoktak mondani hogy gyakori viszont nekem kislányom lesz..
2022. máj. 17. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom az orvos elmondta, hogy ez mit jelent...


Itt nem fognak annál szakszerűbb választ adni neked, mivel itt a válaszolók nem orvosok és nem ismerik a többi leletet.

2022. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt olyantól kérdezném aki hasonló cipőben járt..

Viszont eddig nem látták neki és ezen kívül minden tökéletes neki :)

2022. máj. 17. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek többségében felszívódik. A fiamnál a terhesség vége felé láttak vese tágulatot, a szonogfráfus azt mondta, ha megszületik, mindenképpen mondjam ezt a kórházban. Végeztek vizsgálatokat, később uh-t is, szerencsére valóban felszívódott.
2022. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kisebb tágulat volt terhesség alatt, születésekor mértek 3-4 mm-t mind a két oldalon. 7 hónapos kora körül kezdődött a húgyúti fertőzések és vesemedencegyulladások sorozata, kiderült, hogy reflux okozza a tágulatot, ami továbbra is nőtt. Végül beavatkozásra és állandó antibiotikumra volt szükségünk, hogy ne károsodjanak tovább a veséi a fertőzésektől. Az a 7mm szerintem elég nagy 22 hetesen, nem tudom, hogy magától ki fogja-e tudni nőni… most 2 éves és az egyik oldalon még mindig van tágulata
2022. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 hetes kora korul volt mindket veseben 3,valahany milimeteres. Utana meg 2* visszarendeltek kethetente es megmaradt. 32.hetre felszivodott. Most vagyok 37 hetes, most sem lattak semmit. Nekem is lany babam lesz :)
2022. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnak a 20. héten volt 7 mm mindkét oldalon.

Minden orvos azt mondta, hogy a babák 95 százalékának ez a születésre elmúlik, a maradék meg szépen kinövi, 1000-ből egy gyerek akinek probléma lesz belőle később.

Mi voltunk ez az egy, őt kilenc hetesen meg kellett operálni, de azóta szerencsére minden rendben van vele. Tünetet nem okozott nála, nem volt beteg tőle, csak az ultrahangok folyamatosan azt mutatták a születése után, hogy nőtt a tágulat. Most öt hónapos, már az antibiotikumot is elhagyta pár hete.

De még egyszer mondom, ne idegeskedj emiatt, rengeteg ilyen vesés gyerek anyukájával beszéltem, magunkon kívül szerintem egy se volt olyan, akinek nem múlt volna szépen el.

2022. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Remélem semmi gond nem lesz csak olvastam hogy kislányoknál ez lehet a Down kór jele is és eléggé meg ilyedtem.

2022. máj. 17. 21:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Annak lenne egyéb tünete is, észrevették volna, nyugi.
2022. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6-os ez azért durva általánosítás. Nekünk kisebb tágulat is okozott fertőzést,nem is egyet. És az én ismerőseim közül, akik ezzel a problémával küszködtek mindenkinek volt legalább egy kis beavatkozása. Nem játék ez a vesetágulat,a 7 mm elég nagy, főleg 22.hetesen.Bízzunk benne, hogy a posztolónak elkezd felszívódni 😊
2022. máj. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mást egyelőre nem tud tenni, mint figyelni.

6-os válaszoló vagyok.

A fiamnak születésekor már mindkét oldal 27 mm körül volt. Nagyon nagy. Ez az uh születése után 4 nappal volt.

9 napos korában volt a következő, ott a bal oldal kb felére csökkent, a jobb változatlan.

Hat hete a korában volt izotóp vizsgálat, az kimutatta a jobb oldalon az elzáródást-szűkületet. A bal oldal addigra már helyre jött.

9 hetesen aztán műtét lett a jobb oldalon. Így néz ki, hogy sikerült. Antibiotikum kellett utána hónapokig, illetve mai napig még két hetente vizelet labor (bár én attól már besokalltam, hogy hetente pisit vinni a laborba, vizelet tesztcsíkkal nézzük itthon, megbízható, meg én már ránézésre látom, szaga alapján érzem ha nem oké :D )

2022. máj. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!