Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hónapja endometriozist...

2 hónapja endometriozist állapított meg az orvosom magas CA 125 szint, magas prolaktin szintem évek óta, PCO-s a petefészkem, múlt héten terhességet állapított meg. Mi lehet probléma endometriozisos terhesség alatt?

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
huuu az komoly hoyg ennyi mellett sikerült a baba.... Gratulálok. Spontán sikerült. Nekem "csak" PCOS van enyhe Ir-rel és mégsem sikerül 4 éve, de most nagyon reménykedek hogy hamarosan fog. Biztosat az állapotodról csak orvos tud mondani az endo-nak sok formája van, nem mindegy hol van és emnnyire súlyos. Sokan szülnek mellette babaát nyugi, de hormon pótlás már eleve a PCOS miatt sem ártana majd. Minél elöbb menj orvoshoz. Drukkolok hogy mineden rendben legyen veletek.
2013. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hormonpótlásra nincs szükség azt mondta, a bromocriptint kell szednem, meg hogy nagyobb a vetélés esélye problémás a terhesség. Végülis még laparoszkópiával most akarta diagnosztizálni az endot.
2013. szept. 24. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
azért utrogestan nem ártana, eleve PCOS mellett szokták adni uygnais az emelkedett inzulin szint rombolja a progeszteron szintet ezért gyakori a vetélés. Én biztos kérnék az orvostól vagy elmennék másikhoz aki adna. Ha nincs rendesen kezelve akkor sajnos kb 80% az esély a vetélésre PCOS mellett neked meg még ott van az endo is. Szerintem jobb biztosra menni de persze te tudod. túl magas nem tud lenni a progeszteron bevitel.
2013. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem értem, hogy a terhesség hozza rendbe az endot, de közben mégsem? Elősször azt mondta megváltoznak terhesség alatt a hormonok és azok kedvezőtlenek az endonak ezért eltűnik.
2013. szept. 24. 09:42
 5/8 anonim ***** válasza:
ezt nem tudom, én csak olyan endost ismerek személyesen aki nem vállalhat gyereket olyan súlyos a betegsége. DE biztos lesz itt aki tud erre válaszolni. Nézz körül a többi forumos oldalon biztos ott van sok sorstárs. (hoxa, ciklus.hu)
2013. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pcos vagyok,Ir és endometriózisos. Sikerült teherbe esnem,és nekem sem kellett semmit szedni mellé. A terhesség pedig sokat javít az endon,el is múlik,de nincs rá garancia,hogy szülés után 1-2 évvel ne jönne újra elő. Engem is kezelni akartak gnrh szurival,de hál isten sikerült 2 év után teherbe esnem.A terhesség jót tesz a pcos-nek is,mivel nem lesz több cisztád sem és. az endonak is jót tesz mert,nincs menzi,és ugyanazt éri el a terhesség,mint a kezelése az endonak. Én 12+5 napos vagyok,minden rendben.A doki is azt mondta,hogy ezekre a betegségekre a legjobb gyógymód a terhesség.Persze ilyenkor ugye nehéz teherbe esni.
2013. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A pcosra nem szedsz gyógyszert? Nem tartod a hármas kezelést?

Nekem volt 2 terhességem, amikor nem volt kezelve az ir és pcos. Az elsőnél elment a baba a 7. héten. A másodiknál nagyon nehéz volt az egész és koraszülés lett.

2013. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek,mert kb 3 hónapja diagnosztizálta, lapart akart előjegyezni.
2013. szept. 26. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!