Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik sokat híztatok terhesség...

Akik sokat híztatok terhesség alatt (15+ kg) mi volt az oka? Illetve akinél terhesség után is maradt a jelentős túlsúly?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy kinél mi lehetett az ok. Tehát, hogy tudod magadról, hogy túl sokat ettél, nassoltál. Vagy nem tudtál eleget mozogni. Esetleg mindent ugyanúgy csináltál, de csak jöttek fel a kilók.


A kérdés másik része, hogy akik a szülés után sem tudtak vissza fogyni ott sejtitek-e, hogy mi az ok. Pl. Nem volt idő mozogni, vagy odafigyelni az étkezésre. Esetleg egyszerűen csak nem ez volt a prior. Változtatott-e ez a párkapcsolatodon?


Vitát, odamondogatást nem szeretnék a kérdés alatt. Egyszerűen csak írd le a tapasztalatod, ha szeretnéd és fogadd el másokét.



2022. jún. 4. 20:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Genetika függő.
2022. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
25kilot híztam. Oka nem igazán volt, nem ettem annyival többet. Egyedül a hasam meg a mellem nőtt...A szülés másnapján 5 kilóval voltam csak több mint a kezdő súlyom.
2022. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2. Lehet, hogy a víz is sok volt, mert az 5 kiló, ami maradt szülés után tényleg nem sok.
2022. jún. 4. 20:59
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nálam is szimpla genetika volt. Én alapból magas és vékony vagyok, kb. 15-17 kiló jött fel rám, nem emlékszem pontosan, de nem igazán látszott rajtam. Persze, kicsit vastagabb lettem itt-ott, de rám is fért, amúgy tényleg nem tudtam elképzelni (más se tudta), hogy hol van rajtam ez a sok kiló :D


A 15. - 20 hét között egyébként baromi sokat ettem, állandóan éhes voltam, és a súlyom nagyját a 32.hétig szedtem fel, utána már alig híztam.


De én szülés után sajna pillanatok alatt vissza is fogytam, pedig maradhatott volna pár kiló.


Szóval én az a típus voltam, aki sokat hízott ugyan, de nem látványosan. És igen, többet ettem. De vizesedés egyáltalán nem volt.

2022. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én 23 hetes vagyok és már 4-5 kiló van rajtam. Tudom, hogy most jön a java. Nálam az van, hogy a terhesség előtt nem ettem délelőtt, így állt be a szervezetem. Most viszont eszem reggelit is. Édességet se ettem terhesség előtt, most viszont jobban kívánom, de igyekszem mértéket tartani. Pl. csak egy gombóc fagyit kérek, vagy egy szelet süti felét eszem meg. 163 cm vagyok és jelenleg a hízással együtt 64 kiló körül. Mivel nem vagyok magas, nem igen kellene sokat hívni, mert rajtam viszont igen meglátszik és nagyon nem előnyös. De nyilván, ami még fontosabb, az az egészségügyi tényező.
2022. jún. 4. 21:13
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Első terhességem alatt 21 kilót híztam. Pedig a 31.hétig tornáztam, semmivel sem ettem többet vagy rosszabbat, mint előtte. Gyűlöltem, hogy teszek érte (segítséget is kértem), hogy ne hízzak el, mégsem. Szülés után 12 kg ment le. Második terhességem alatt összesen 4 kg jött fel és ismét nem csináltam semmit sem másképp. Kereken 20 kilóval voltam könnyebb a második szülés után.
2022. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

25 hetes múltam és plusz 10 kg-nál tartok. 175 cm vagyok úgyhogy eloszlik rajtam bár azért látszik.

Én eszek is rendesen, állandóan éhes vagyok.

Cukor terhelésem és a laborom tökéletes egyébként.

2022. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6. Sokan mondják, hogy szinte semmit nem csináltak másképp mégis sok hízás lett a vége. Biztos közre játszanak a hormonok, hisz ahogy írod két terhesség sem egyforma ugyanannál a nőnél sem ilyen téren.
2022. jún. 4. 21:22
 9/22 A kérdező kommentje:
7. Nekem majd a 26. héten lesz cukor terhelésem. Itthon szoktam mérni érkezés után egy órával és rendben szokott lenni. De ez nem jelenti, hogy nem érhet meglepetés a terhelésen. A 175 cm-hez elhiszem, hogy nem látványos a 10 kg.
2022. jún. 4. 21:24
 10/22 anonim ***** válasza:

Én is 22 kilót híztam, de nem tudom hova. Nem vizesedtem, legalábbis nem volt látható.

Nadrág méretem maradt, 72 kilóról indultam, 94el szültem, aztán pár nap alatt 84 lettem, majd 78, 6 hónap után 71 vagyok.

2022. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!