Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik sokat híztatok terhesség...

Akik sokat híztatok terhesség alatt (15+ kg) mi volt az oka? Illetve akinél terhesség után is maradt a jelentős túlsúly?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy kinél mi lehetett az ok. Tehát, hogy tudod magadról, hogy túl sokat ettél, nassoltál. Vagy nem tudtál eleget mozogni. Esetleg mindent ugyanúgy csináltál, de csak jöttek fel a kilók.


A kérdés másik része, hogy akik a szülés után sem tudtak vissza fogyni ott sejtitek-e, hogy mi az ok. Pl. Nem volt idő mozogni, vagy odafigyelni az étkezésre. Esetleg egyszerűen csak nem ez volt a prior. Változtatott-e ez a párkapcsolatodon?


Vitát, odamondogatást nem szeretnék a kérdés alatt. Egyszerűen csak írd le a tapasztalatod, ha szeretnéd és fogadd el másokét.



2022. jún. 4. 20:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel 22 kilót híztam úgy, hogy semmivel nem ettem többet. Mivel előtte 50 kg voltam 160-hoz, ez talán hihető is: ha annyit gond nélkül tudtam tartani évtizedekig, akkor csak tudom, hogy mennyit "lehet" enni, és mégis. A gyerek 3300 volt és 15 kilóval könnyebb voltam szülés után, viszont a szoptatással visszajött belőle.

Ez már "fogható" rám, de csak annyiban, hogy egyszerűen még úgy se volt elég tejem, hogy zabáltam. Ha picivel is kevesebbet ettem, a gyerek már ordított az éhségtől, mert kézzel foghatóan megcsappant a tejem.

4 hónap alatt visszahíztam 62-re. Addig tudtam szoptatni.

Második gyerekkel ennyiről indultam és azonos étrend mellett csak 6 kiló jött fel. Szüléssel pedig lement 12.

Vele a szoptatással se híztam, 3 évig szoptattam, csak később a home office-szal jött rám felesleg.

2022. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én 56-57 kiló voltam 174 cm-mel ami elég kevés, és mivel menstruációs gondjaim is voltak elkezdtem egy étrend-kiegészítő vitamint szedni ami a menstruációs ciklusra illetve a peteeresre jó hatással van. Így terhességem előtt elkezdtem hízni! Simán voltam vagy 58 kg! Azóta vagyok épp a huszadik hétbe és most járok 68 kg-nál pedig enni nem eszek szinte aemmit, mert nekem a tizedik héttől kezdődtek a rosszullétek és azóta is meg van. Szinte naphosszat semmit nem eszek, amit meg igen az ki is jön. :/

Kiváncsi leszek mennyi lesz a vége.

2022. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!