Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik sokat híztatok terhesség...

Akik sokat híztatok terhesség alatt (15+ kg) mi volt az oka? Illetve akinél terhesség után is maradt a jelentős túlsúly?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy kinél mi lehetett az ok. Tehát, hogy tudod magadról, hogy túl sokat ettél, nassoltál. Vagy nem tudtál eleget mozogni. Esetleg mindent ugyanúgy csináltál, de csak jöttek fel a kilók.


A kérdés másik része, hogy akik a szülés után sem tudtak vissza fogyni ott sejtitek-e, hogy mi az ok. Pl. Nem volt idő mozogni, vagy odafigyelni az étkezésre. Esetleg egyszerűen csak nem ez volt a prior. Változtatott-e ez a párkapcsolatodon?


Vitát, odamondogatást nem szeretnék a kérdés alatt. Egyszerűen csak írd le a tapasztalatod, ha szeretnéd és fogadd el másokét.



2022. jún. 4. 20:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Én is alacsony vagyok, 162 cm. 52 kilóval lettem terhes a fiammal. Híztam 20 kilót, de az én hibám volt, mert rengeteg csokit zabáltam. Azt kívántam borzalmasan. Aztán a 20 kilóból 10 stabilan rajtam is maradt,akármit csináltam. Az életben nem leszek többet olyan vékony. Pedig a fiam csak 2,5 kiló volt, rá nem foghatom. Aztán a lányommal már több eszem volt, odafigyeltem és vele csak 5 kilót híztam. Dehát az istenért nem megy lejjebb.
2022. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Első 2 nél 30kgot híztam, 1nél ettem aludtam kb, 2.nál is ugyan annyit pedig ott már nem fekhettem.

1 nél 15 kg al kevesebbel jöttem ki a korházból 4.5kg volt a gyerek, 2.nál nem sok ment le + szoptatás alatt is híztam, de 1 év alatt vissza is fogytam mind 2x.

A 3.nál idősebb is voltam nagyobb súllyal is kezdtem, 14kg jött fel, majd szoptatásnál jött még, kb 10 kg ment le 3 év alatt, de sajnos lenne még bőven miből, hogy lemenjen.

2022. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%
Anyu 20 kilot szedett fel velem, 4 kiló maradt rajta amikor teherbe esett a tesómmal (én akkor voltam 10 hónapos). A 2 szülés után 56 kilóról lett 62 és ezt tartotta is 40 éves koráig, 170 centihez ez volt az ideális súlya. :)
2022. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
20%
13 vagyok, én sajnos 162 cm magas vagyok és 70 kiló, de teljesen máshogy oszlik el rajtam. Én körte vagyok, ő pedig kifejezetten alma, ahogy a húgom is. Nekem még így is vékonyabb derekam van, mint nekik valaha volt, szóval a hízás abszolút genetika kérdése, meg persze a vizesedés. Én pár év múlva szeretnék babát, addig szeretnék kicsit fogyni. :') Most izmosodni szeretnék, szóval emiatt nem tudok fogyni (6 kiló már lement)
2022. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
A válaszokat olvasva látom, hogy tényleg abszolút egyéni és sokat számít a genetika. Sokan mondják, hogy nagyon nehéz leadni és szoptatással sem mindenki fogy, pedig ezzel szokták az embert vigasztalni. Nem tudom mennyi lesz nálam a vége, ha már most ennyi. Ha tényleg eztán indul be, akkor sok jóra nem számítok. De amire tudok megpróbálok odafigyelni, bár tényleg csak a reggeli, ami változott, meg az alkalmankénti mérsékelt édesség. Aktív is vagyok, mozgással sincs gond. Hát nagyon kíváncsi leszek mennyi lesz a vége.
2022. jún. 4. 22:40
 16/22 A kérdező kommentje:
És köszi, hogy megosztjátok a tapasztalatokat. Minden válasz hasznos.
2022. jún. 4. 22:41
 17/22 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél 23kg plusz jött rám a végére (39.hét) 52kg-val kezdtem, 75 voltam a végén, 169cm vagyok. Sokat mozogtam a terhességem alatt, figyeltem hogy mennyit és mit eszek. Legfőképp az arcomon látszott a plusz. A baba 3,5kgmal született, szülés után 4nappal 64kg voltam.


Most második terhesség, 30.hétre 14kg plusz jött fel, azonban most sajnos már 12 hete feküdnöm kell, nem igazán mozgok, kevés étel van amit megeszek, azok is inkább édességek meg gyümölcsök. De nem látszik rajtam hogy "zsír" jött volna fel.

Szerintem ez abszolút genetika.

2022. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
Szülés után rajtam maradt 12 kg. Én végig legalább napi 2x hánytam, és rengetegszer emelyegtem. Viszont amikor veeeegre tudtam enni, akkor ettem, mert olyan jól esett. Hát így jöttek fel nálam a kilók.
2022. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Malacka1212 ***** válasza:
78%
25 kilót híztam kb. 55-tel kezdtem majd lefogytam a sok hányás miatt 12.héttől meg elkezdtem hízni. Kb 80 kg-al szültem. Oka hogy nagyon sokat ettem. A nők szeretik a genetikára fogni. Szülés után nem ment le kb 10 kilo mert akkor is rengeteget ettem, szülés utáni depresszióm volt és marcipán rúddal kezeltem. Most 58 voltam mikor terhes lettem (szülés után másfél évvel) jelenleg 12 hetes vagyok és 53 kg. Az biztos h most azért figyelni fogok magamra illetve a 20 hónapos kislányommal is rengeteget mozgok. :)
2022. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49 kg-val estem teherbe (165 cm vagyok). 71 kg voltam a szüléskor. Én diétáztam a terhesség alatt, viszont az első felét végig kellett feküdnöm. 6 héttel szülés után maradt rajtam még 8kg. A diétát továbbra is tartom és végre engedélyezte a dokim a mozgást, úgyhogy lassan egyre intenzívebben tudom azt us csinálni. Ami fura, hogy a bordáimnál megint kilátszanak a bordáim, de a hasam alsó része kidudorodik. Remélem, hogy idővel megszabadulok tőle.
2022. jún. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!