Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A megszakításos védekezés, ,...

A megszakításos védekezés, , szerintetek mennyire jó módszer? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2022. jún. 6. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Semennyire🤣 előváladéktól is terhes lehetsz

Mi jelenleg nem tervezünk kimondottan babát (1,5 éves a lányunk) de így "védekezünk" bár én követem az ovumat, meg miegymás, nem lenne baj ha jönne a baba ugyan

Ha gáz lenne, nagyon nem akarnánk babát akkor valóban védekeznénk óvszer/spirál/gyógyszer stb

2022. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Ott tartom megfelelőnek, ahol (adott pillanatban) nem igazán akarnak gyereket, de ha becsúszna, gond nélkül igazodnának a helyzethez és örömmel várnák.
2022. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Semennyire.

1, nekem nem buli, félúton abbahagyni.

2, az elővaladék is tartalmaz(hat) spermát

3, egy random peteérés is bármikor lehet

2022. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk bevált 27 év alatt nem volt nem kívánt terhességem.
2022. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Mi többnyire megszakítással védekeztünk és nem lettem terhes, amikor nem akartam, ugyanakkor a lányaimnak majd kamasz korukra nem javasolnám a módszert. A pasi részéről nagy önuralom és önismeret kell, ez eleve nincs meg akárkiben, másrészt meg azért tényleg elég nagy az esélye a hibázásnak, amit lehetőleg egy komoly, megbízható kapcsolatban (nem feltétlenül házasság, de nem is pár hónapos járogatás 16 évesen) érdemes megkockáztatni. Ha már. Én csak a férjemmel védekeztem így életem során, és vele is már akkor, amikor megkérte a kezem, miután már évek óta együtt éltünk önállóan és egzisztenciálisan is meg lettek volna a lehetőségeink egy baba felnevelésére. Szóval kb ilyen kontextusban oké, de egyébként nem mondanám azt, hogy csak mert nekünk bejött, másnak is ezt javaslom, mert nem.
2022. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

ahol tényleg nem gond a baba ott belefér


nálunk 8 éve igy védekezünk, most a baba első éles hónapban összejött, tehát működik, pedig azert rendszeresen együtt vagyunk (heti 3-4x)


illetve nálunk a férjem is "szereti", van akinek kifejezetten bejön ha cicire, popsira stb élvez (csak mert valaki fentebb irta h közben kiszállni nem buli)

2022. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

17 éve vagyunk együtt a férjemmel.

14 éve így "védelezünk" mivel nem szedhetem fogamzásgátlót, a spirált nem bírja a szervezetem, allergiás vagyok az óvszerre, a síkosítóra is, hüvelygyűrűt meg pesszáriumot meg nem vagyok hajlandó, pharmatexet meg 😂 meg sem említem, köszönjük meg vagyunk.. A gyerekeink pedig csak is akkor fogantak, mikor így sem "védekeztünk"

2022. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk nem jött be. Egyszer voltunk együtt így, és terhes lettem. Mi házasok vagyunk, és van két nagyobb gyermekünk, akikre 8-8 hónapot vártunk.. Szóval kb. semmi esélyt nem láttunk arra, hogy osszejöhet egy 3. terhesség.
2022. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ovuláció követéssel együtt tökéletesen működim. Ha valaki pontosan ismeri a ciklusát akkor az első felében megszakítással, ovuláció környéki 5 napban megtartóztatás/rendes óvszeres védekezés, ovuláció után meg még megszakítás sem kell, mehet szabadon.


Nyilván mindezt stabil kapcsolatban, ahol nem gond ha mégis becsúszik, ha kamasz lányom lenne biztos nem ajánlanám ezt neki...

2022. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

6éve vagyunk együtt a férjemmel, kb 5 és fél éve így védekezünk. Amikor próbálkoztunk, a 4.hónapban jött össze.

Óvszerben azóta megingott a bizalmam amióta egyszer kiszakadt, fogamzásgátlót nem akarok szedni, a mindenféle aktus előtt felhelyezendő cucctól elmegy az életkedvem is.

Esetleg ha azt mondjuk 2 vagy 3 gyerek után, hogy nem szeretnénk többet, elgondolkodom valami hosszabb távú dologban, mint mondjuk a spirál.

2022. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!