Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normális ha...

Szerintetek normális ha valaki 48 évesen gyerek szül?

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 15:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nem a te értékrended szerint kell, hogy mások döntése normálisnak számítson, így nincs releváns válasz. Tök egyszerű a dolog: Nulla közöd van mások életéhez, ergo ennyit számít a véleményed. Saját magaddal foglalkozz.
2022. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%

"Mivel nem a te értékrended szerint kell, hogy mások döntése normálisnak számítson" haha, dehogynem. Mit gondolsz mi alapján hozzák a törvényeket? Összejön egy rakás ember, tanul egy csomót, hogy nagyobb rálátása legyen dolgokra, elmegy politikusnak, kitalál egy csomó jó dolgot, szerez hozzá közembereket, akik támogatják, egyezik a véleményük, és így együtt, egy nagyobb csoport hasonlóan gondolkozó ember el tudja intézni, hogy mit hogyan szabályozzanak, hogy mi számítson normálisnak és mi ne!


Mi ez az óriási közöny folyton, hogy nem a te dolgod? Azt hiszed mi nem ebben a világban élünk? Hite, meggyőződése, gondolatai szerint mindenki húz valamelyik oldalra, és ki jobban, ki kevésbé tesz azért, hogy a világ az ő nézetei szerint alakuljon:) És ez tök természetes és tök jó!


Persze mikor 14 a dughatósági határ, meg szemet hunynak a bántalmazások felett, mert csak az számít, aminek nyoma marad, gyakran az se.. Akkor én is hasonlóan érzek. Annyi az igazságtalanság és szenvedés a világban, a rászorulókon nem segítenek, hogy borzalmas.. ehhez képest hol van a túlkoros anyukák problémája?


Tökre megértem azt is, hogy nagymama korban nem kellene szülni, de ez a kisebb problémák között van. Szerintem nem normális, de ez legyen a legnagyobb gondja az emberiségnek, és akkor már jók vagyunk.

2022. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
És mégis hogy kerül ezzel egy lapra a törvényhozás? Két felnőtt ember tudtommal akkor vállal gyereket, amikor jónak látja. Teljesen fölösleges neked, vagy bárkinek véleményt alkotni erről, mert te sem kérdezel meg másokat a magánéleti döntéseidről. Nem azt kérdezte, hogy mi a véleményünk azokról, akik 14 évesen szülnek. 48 éves emberről beszèlt. Ne mondd már nekem, hogy ahhoz nektek közötök van.
2022. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
48 évesen már nem csúszik csak úgy be egy gyerek. Kevésbé féltem, mintha 17 éves anyja lenne...
2022. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem
2022. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

13, komolyan ilyen lassú felfogású vagy? Ha nem tetszik egy csoport embernek, hogy korhatár nélkül lehet gyereket a világra hozni(illetve inkább megtartani, nevelni), megkeresik és megtalálják egymást a véleményükkel, éveken át kampányolnak, szervezkednek, többen lesznek, bekerülnek a politikába(lesz képviselő, aki felkapja az ügyet, beépül a sztori valamelyik pártba), és ugyanolyan ügy lesz, amiért harcolhatnak, mint mondjuk a meleglobbi, vagy a melegellenes lobbi:)


Szerintem idős szülőkkel(vagy gyerek szülőkkel) nem szabadna tönkre tenni egy gyerek életét, még akkor sem, ha más problémákhoz képest ez jelentéktelen. Korlátozni kellene a gyermekvállalás jogát, és rendesen felügyelni a nevelést.


Én 45 éves kor felett(valahol határt kell húzni), mindkét félnél pszichológiai vizsgálat rendelnék el, hogy megtarthassák a gyermeküket, de minimum kijáratnék valami jövőbeli ilyenre szakosodott segítő emberkét felügyelni, hogy a 2 generációval idősebb szülők "elavult" nevelési szokásai milyen hatással vannak a gyerekre. Szerintem fontos lenne egy darab kiválasztott fiatalabb ember is, mint kb egy keresztanya, csak vallás nélkül, aki vállalja írásban, hogy részt vesz a gyermek életében mostantól, hogyha valami történne, a gyerek ne maradjon egyedül, vagy még idősebbekkel. Persze nem csak rájuk, hanem mindenkire. A mostani 45 felettieket pl szinte mind verték, egy pofon nem pofon, meg ilyenek. Szocializmus, korlátozott öltözködés, tekintélyelvűség, rasszizmus keményen, szexizmus keményen, homofóbia kemény, tabuk mindenütt(pl egy szülő miről ne beszéljen a gyerekével).. Persze nem csak rájuk igaz ez, de ez generációs ártalom, rájuk fokozottan.


Persze a mostani dolgozz 70 évesen is, ha élsz addig rendszerben ez elképzelhetetlen, de máshol simán lehetne lehetséges jövőkép, ebben a jóléti társadalomban(nyugaton/északra) kitolódik az emberek életkora, azt hiszik több időt kapnak, pedig csak az "idős koruk" hosszabbodik meg, nem arányosan nyúlik meg az életük, most jön a fokozott kései gyermekvállalás, ezen fel fog nőni egy vagy két generáció, és utána fognak rájönni, mikor ez kezd általános lenni, hogy ez rohadtul nincs így rendben. Összeomlik a szociális háló a sok korai félárva miatt, tizenévesekre szakad egy élet alatt összegyűjtött vagyon.. Ezeknek komoly, káros hatásai vannak. Az új generáció nem számíthat nagyszülőkre, csak fizetett segítség marad gyereknevelésre, hatalmas pszichés nyomás az embereken.. Minden úgy megy a világon, hogy megfogalmazod mi zavar, és harcolsz érte, hogy hosszútávon jobb legyen, és idővel ez is el fog jönni, mert ez igenis káros. Lehet, hogy 80 évig élsz, de ez nem azt jelenti, hogy 40 évesen leszel középkorú, ugyanúgy 30 körül kezdesz/vagy már vagy ősz, 50 felett pedig már idős vagy, csak az idős kor nyúlik meg, nem a fiatalkorod hosszabbodik..


Szóval ha valami zavar, szólalj fel, keress hasonlóan gondolkozókat, állj ki érte nyilvánosan, hogy több emberhez eljuthasson, hogy gondolkozhassanak rajta, lehet őket is zavarja, és ami elég nagy kupac embert zavar, bekerül a közéletbe, politikai kérdés lesz belőle, és egy idő után valóság lehet. Annakidején senki nem gondolta volna, hogy a melegek felvállalhatják magukat, és tessék. Szerintem szuper, hogy jó irányba változik a világ, de pont az a gond(ebben az országban), hogy csak bizonyos kor felett politizálnak az emberek, (mondjuk ez elöregedő társadalom is..), addig meg mindenki közönnyel viseltetik és magával van elfoglalva. Ez káros. Közösség vagyunk! Egy ország vagyunk, mindenkinek van szava és mindenki véleménye fontos, a többség szava pedig formálja a világot.

2022. jún. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Persze maganugy, anyukam 48 evesen már nagymama lett,es ez szuper,hogy az unokaja eskuvojen is reszt vehet majd pl. De aki ennyi idosen lesz anyuka..annak bele kell gondolni,hogy nem tud mellette lenni tul hosszu idot.van kozeput,en 28 voltam az elsonel,30 a masodiknal, mar 30 folott izgulnek mi lesz. De korabban sem szultem volna mint anyam, ő 19 volt.
2022. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%
16, kár volt ennyit írnod, mert csak az első mondatot olvastam el 🙂. Szánalmas, ahogy vergődsz.
2022. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
20%

Persze, hogy normális nagyi 😆

Még vagy kettőt vállaljatok be 10 éven belül, még bőven belefér 😂 Legalább ne maradjon egyedül 20 évesen a gyerek, mert a szülei már nem élnek.

2022. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
48%

48 évesen az élete felén biztosan túl van.


Az az aktív éveiből maradt úgy 20.


Igen, lehet még azután 10-20 évig elvegetál.


Szóval nem, én nem tartom normálisnak

2022. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!