Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennétek temetésre mindenórá...

Elmennétek temetésre mindenórás kismamaként?

Figyelt kérdés

Tavaly a 3. trimeszteremben derült ki, hogy unokatestvérem súlyos beteg és rövidesen meg is halt. Ez már önmagában teher volt, pedig az utóbbi években ő szándékosan eltávolodott tőlünk, de addig szoros volt a kapcsolatunk. A temetése nem egészen 2 héttel a kiírt időpontom előtt volt. Hozzátartozóim teljesen természetesnek találták, hogy nem megyek (eleinte akartam, de aztán igazat adtam nekik, hogy ki tudja hogyan hatna az állapotomra egy fiatal rokonom koporsós temetése), így csak a férjem ment el részünkről.

Végül 6 nappal később spontán indult a szülés.

Erre most írt egy közös ismerősünk egy drámai hangvételű levelet, hogy szerinte jóvátehetetlenül vétkeztem azzal, hogy nem jelentem meg a temetésen, sőt nem írtam megemlékezést az elhunytról, ráadásul, hogy az azóta eltelt időben (ami napi 30 óra babagondozás volt hónapokig) nem szerveztem emlékfa-ültetést. (Ő tudta, hogy mindenórás voltam akkor.)

Lenne, aki bevállalna egy ilyet úgy, hogy bármikor szülhet?



2022. jún. 14. 22:56
A kérdező szavazást indított:
Elmennék temetésre az utolsó 2 hétben.
Nem mennék temetésre az utolsó 2 hétben.
Egyéb - hozzászólásban
110 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

A 'kozos ismerosnek' megis mi a bubanat koze van az egeszhez, es neked megis mi a bubanatert kellene az o elvarasainak megfelelned? Es mi ez a baromsag a kotelezo emlekfa-ultetessel?


A napi 30 orat amugy csak en nem ertem, vagy tultoltad a kamuzast?

2022. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Vagy ez elvárható egyáltalán?
2022. jún. 14. 23:08
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem!
2022. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
És mindez legalább fél év távlatából pont most bukott ki belőle, ráadásul levél formában? Ha nem kamu a kérdés, akkor beteg a "kedves" ismerős. Esetleg nagyon idős, kezdődő demenciával.
2022. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#1 Te nem érted, ez humor. Azt kifejezni, hogy ilyenkor az ember jó, ha heti kétszer el tud menni pisilni (megintcsak humor), tehát hogy akkora a túlterhelés egy kisbabával, mintha napi 30 órában dolgoznál. Nonstop rendelkezésre állás, napi 3-5 óra alvással hónapokig, plusz próbálsz felállni a szülésből is, ami akár évekbe is telhet, ha úgy alakult.
2022. jún. 14. 23:14
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Függővé csak a rokoni kapcsolattól vagy a számomra fontosságtól tenném.


A saját nagymamám temetésére nem mentem el mert 1500km-re lakok és csütörtökön ültem a halálos ágyán a kezét fogva, vasárnap halt meg épp h hazaértünk, kedden temették. Én úgy ítéltem meg h elbúcsúztam tőle, le tudtam zárni, csak apámnál kérdeztem rá h hagyjam-e itt a két gyerekemet és utazzak vissza v nem gond ha nem megyek, simán elfogadta.


Másik nagymamám temetésén viszont az országban voltam, 4hetes babát bíztam másra, mert úgy éreztem h ott kell lennem.


Szóval szituja válogatja, ne akarj mindenkinek megfelelni, ezt a piszkálódó rokont meg ignoráld.

2022. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Szombat du. papám temetése volt, hétfőn de. szültem. Fel sem merült senkiben, hogy ne menjek
2022. jún. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Magánügyed, hogy nem mentél el, valószínűleg én sem mentem volna. Az viszont biztos, hogy a közös ismerőst elküldeném nagyon messzire, és megmondanám, hogy foglalkozzon a saját dolgával.
2022. jún. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira egyéni ki hogy van a végén. Van, aki járni sem bír, más még ablakot pucol. Te tudod, te hogy voltál. Én is az egyikkel kórházban feküdtem az utolsó 3 hétben, a másiknál még az egyiket kergettem a játszótéren.

A temetés meg mindig az élőkről szól, a hozzátartozóknak (meg persze neked) lehet fontos, hogy ott vagy velük vagy sem, a halottnak sajnos már mindegy. Ha nem érezted jól magad és megértő a családod, nem sértődik meg. Ha rossz a viszony, akkor meg mindegy milyen indokod van.

2022. jún. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Sosem érdekelt, hogy ki mit vár el tőlem, mindig az volt és az is lesz a lényeg, hogy én mit várok el magamtól. Temetesre akkor megyek, ha én azt fontosnak érzem. Ha valakivel kb nulla a kapcsolatom, annak q halála sokat nem változtat az eletemen, értő nem megyek el. Tok mindegy, hogy terhes vagyok vagy sem. Ha az illető fontos volt nekem, akkor ott leszek akkor is, ha aznapra vagyok kiirva.
2022. jún. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!