Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz - reggeli?

Terhességi diabétesz - reggeli?

Figyelt kérdés

A lányomnak terhességi diabétesze van, amit egész jól tud kontrollálni, az egyetlen problémája a reggelivel van.

Mindig müzlit (nem cukrozott) szokott enni, most értelemszerüen nem teheti, viszont egyelöre nem talált semmi alternatívát helyette. (kenyeret meg hasonlókat eddig sem evett soha)

Akinek van tapasztalata, tudna tippeket adni, esetleg valami olyan "müzlit" javasolni, ami ehetö számára.

Elöre köszönöm a segítséget!



2022. jún. 16. 21:53
1 2
 1/16 Derjaderja ***** válasza:
72%

Zabkása vízzel főzve. De nem fog nagy adag kijönni belőle és gyümölcsöt regg nem tehet bele.

Eritrit plusz esetleg vmi csonthéjas meg egy kis túró, de mérni és számolni kell.

2022. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Derjaderja ***** válasza:
56%
Kenyér helyett kisétkezésre a Finn Crisp, Wasa kenyér, Korpovit keksz lehet jó számolva.
2022. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
"Terhességi cukorbetegség" facebook csoportot ajánlom. Ott jó kalauzok vannak és nagyon jó receptek. Nekem sokat segített.
2022. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Tojás (rántotta, tükör, főtt) vagy magában vagy fehérje/zsír extrákkal, pl. kolbász, szalonna, avokádó...


Túró, joghurt, görög joghurt, kefir. Az első háromból lehet akár édes is.


Vagy ha van ideje, kedve ilyeneket enni, akkor:

- palacsinta fehérjével (egy adag fehérje, tojás, útifűmaghej)

- szirnyiki edesitovel

2022. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy idő után már csak a korpovit vízzel jött be, az utolsó 2nhétben csak a zabkorpa vízbe áztatva.
2022. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"úró, joghurt, görög joghurt, kefir. Az első háromból lehet akár édes is.


" - joghurt és kefir nem mehet reggelire, mert gyors felszívódású szénhidrátnak minősül. Az édes főleg. Még ami édesítőszeres is inkább tízóraira vagy uzsonnára menjen, ne főétkezésre.


Amúgy sajnos reggelire aki édeset szeret enni, az megszívja, mert általában nem tudsz hozzá annyi lassítót enni, hogy jól is lakj és ne is vigye fel nagyon a vércukrod. A zabkásaa vízzel/tejszínnel főzve, túróval és magokkal elkeverve kb az egyetlen ilyen jellegű, de a zabot sem bírja mindenki cukra, egyénileg kell megnéznie, hogy neki hogy reagál rá. Én reggelire általában bundás kenyeret (TK), sajttal-tejföllel, mintha lángos lenne, és egy raaakás zöldséggel (saláta, savanyú kápi, mikor mi, de nemszámolós és kifejezetten nagy térfogatú dolgokat keresek), vagy hasonlóan tojáslepény (zabpehelyliszttel, de csak mert nekem az bevált, de bármilyen TK lisztből jó lehet), esetleg tojásos bulgur (szintén soksok zöldséggel mellé) a reggelim. Ezekkel eddig jó vagyok, de én régen sem ettem soha édeset reggelire, a müzli pl nálam max tízórai volt, mert kb 10 percig éreztem magam jóllakottnak utána, és azóta se értem, hogy lehet, hogy másnak ez jobban beválik :D


Amúgy a terhességi cukorbetegség FB-csoportot én is ajánlom, ott csomó recept és tipp van ilyen kérdésekre.

2022. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Derjaderja ***** válasza:
6. Nekem a purpur kenyér működött sok zöldséggel de pl a paradicsomot a végén már reggel nem bírtam, illetve hozzá zsíros cuccok pl ahogy írtad, tojás, tèliszalámi, túrókrém (sós).
2022. jún. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Édesen = édesítővel


Ez miért vinné fel a cukrot?

2022. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem önmagában az viszi fel a cukrot, hogy édesítővel eszed a dolgokat, hanem mert alapvetően reggel a legrosszabb az inzulinérzékenység, és ilyenkor a legnehezebb megtalálni azt, ami nem viszi fel nagyon. Reggelit érdemes úgy enni, hogy rengeteg lassítóval eszed, mert még ha jó is maga a szénhidrátforrás, simán megdobhatja ha magában elrágcsálsz egy Finn Crispet vagy egy Korpovit kekszet, mindenféle olajos dolog, tejtermék, zöldség nélkül, amik segítenék a feldolgozást lassítani. Az édes reggelikkel alapvetően az a baj, hogy nehéz ezeket a lassítókat összeszedni hozzá. Gyümölcsöt reggelire nem lehet enni, mert mind gyors szénhidrát, hamar megdobják a cukrot, lassításra pont nem alkalmasak, az meg hogy megegyél az édesítős túrókrémes zabpelyhedhez egy marék savanyú káposztát vagy római salátát kis sajttal meg sonkával az oké, hogy terhességi kívánósság meg fura kombinációk, de azért szerintem elég keveseknek feküdne :D Ezért optimálisabb a különböző sós reggelik, szendvicsfélék, mert ott amúgy ki tudod cserélni a szénhidrátforrást akármire, ami beválik (TK kenyér, purpur kenyér, Wasa fibre, Finn Crisp, saját sütésű lepény, akármi), de közben bőven tudod variálni hozzá a feltéteket, amikkel tovább lassíthatod, és még be is viszed a kellő szénhidrátmennyiséget. Mert amellett, hogy a müzliből nem is biztos, hogy elég 20-30g CH-nak megfelelő mennyiség csak úgy magában reggelire, sokaknál az is megdobja a cukrot, ha csak egy forrásból van a CH, nem oszlik szét a zöldségek meg a kenyér(szabadon behelyettesíthető) között. Ez még ebédnél is meg tudja dobni a cukrot, ami alapvetően már lazábban kezelhető, mert nem olyan érzékeny az inzulinválasz, nemhogy reggelinél.
2022. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meg fogom mutatni neki, hogy el tudja dönteni, mi az, ami tényleg megfelel számára.
2022. jún. 17. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!