Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív cukorterhelés ellenére...

Negatív cukorterhelés ellenére kialakulhat terhességi cukorbetegség?

Figyelt kérdés

A 23.héten végezték, nagyon jó lett az eredmény (bár nem foglalkoztak túlzottan a cukor feloldásával, összeöntötték vízzel,kavartak rajta 2t, lehúzatták velem és kitessékeltek). Éhgyomri 4,5 volt, 120perces pedig 5,8.


Az elmúlt hetekben viszont nagyon sokszor beesett a cukrom, reggeli után 2,5-3órával, így elkezdtem méregetni, 3,2 re lement, illetve a gyors szénhidrátosabb ételek után egy órával 8-8,5, másfél órával 9re is felmegy.

Ha kiszámolva,lassú szénhidrátosan étkezek akkor normál értékek vannak.


Szerintetek kialakulhatott később a cukorprobléma, vagy pedig ezek normális értékek?


Jövő héten kérdezem az orvost, addig csak tapasztalatokat szeretnék olvasni a témában.


Előre is köszönöm!


30+4 hkm



2022. jan. 30. 14:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kialakulhat később is. Ha ilyen értékeket mérsz 1 órára fehér lisztes stb kajáktól, jól teszed, ha figyelsz rá.
2022. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kialakulhat, én a 21.heten voltam tökéletes eredmeny volt de most újra felmerult a, gyanú így újra mennem kell pénteken
2022. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jó lett a cukorterhelés, a 34. hétől meg diéta mellé még szúrhattam az inzulint is...
2022. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Sajnos ettől tartottam én is, ráadásul a családban előfordul cukorprobléma.

Köszönöm hogy írtatok!

2022. jan. 30. 15:20
 5/25 anonim ***** válasza:
Kitartást! Az eleje kicsit döcögős, de bele lehet jönni. Én pl kénytelen vagyok magamnak sütni a kenyeret, mert a boltiban, ami elvileg tk, nem bírja meg. Így minden 3-4 napon sütök magamnak és eszem. Pedig gyűlölöm a 2 naposnál régebbi kenyereket, meg a tömött se jön be. De most nem én vagyok az első szempont.
2022. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Kialakulhat. Ezért szokták a nagy kockázatú terheseket többször is terhelni. Most még simán elmehetsz újra, 30-32. hét között szokták.
2022. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Amúgy ugye ha az ultrahangokon a babával mindent rendben találtak és most mégis diabéteszem van, ugye nem árthatott ez neki eddig?

Ettől félek leginkább hogy már kitudja mióta tarthat ez, remélem neki semmi baja nem lett...


Most igyekszem maximálisan betartani a diétát, addig is amíg az orvossal beszélek.

2022. jan. 30. 16:56
 8/25 anonim ***** válasza:

Engem ezzel remisztettek, halálra hogy 3 héttel idosebbnek mérték a

kisfiam és a súlya is nagyobb mint az átlag és 5x megkerdeztek nem vagyok e cukros mert az okozhatja en meg este itt sírtam páromnak h mi van ha miattam lett ez, de mindenki mondta h abszolut nem valószínű a cukor, se panaszom nincs se az előző terhelés nem lett rossz de azért biztos ami, tuti ismételjük meg. Rémesen gyűlölöm de a kicsi fiamert bármit

2022. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Elhiszem hogy megijedtél! :( de az a fontos hogy kezeljék bármi is van, ez a pár hét meg hálisten eltelik.


Hát nagyon kiváncsi leszek velünk végül mit kezdenek! Remélem nem ezer év múlva lesz kivizsgálva a dolog :/

2022. jan. 30. 17:26
 10/25 anonim ***** válasza:
Mi volt a gyors ch-s étel? A gyors ch-s után inkább 30 percre kéne magas legyen és másfél/két órara beesne
2022. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!