Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38. Hétben ha sokat mocorog...

38. Hétben ha sokat mocorog vagy nagyokat mozog olykor a baba az gond?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy akkor nem jól érzi magát…ha nagyon mozog.

De nálunk a szivhang jó. NST teljesen jó.



2022. jún. 20. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy gond!

Igaz, ilyenkor már kevés a hely mocorogni, ezért csökkenni szokott a mozgás intenzitása. De a probléma ott kezdődik, ha a baba nem mozog vagy alig mozog. Akkor lehet probléma, pl oxigénhiány, rossz áramlás.

2022. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ugyanilyen dilemmám, csak a 37-38. héten. Nst-re jártam, ott minden rendben volt, sőt; örültek, hogy nem kell nógatni, mint sok más babát.

Engem mégis nyugtalanított, mert korábban nem volt ennyire ficánkolós, sőt; sokszor csak estére indult be, napközben csak 1-1 mocorgás volt. Nem értettem, hogy miért pont a végére lett ilyen aktív, amikor én is mindenhol az ellenkezőjét olvastam. Az nst-k után mindig megnyugodtam egy kicsit, mert agyondícsérték, hogy milyen kis ügyes; de aztán amikor úgy beindult, újra rám tört, hogy talán ez valami nem jót jelent inkább.

Kihúztuk a program császár napjáig így, ami 37+5 napon volt.

A fiam teljesen jó állapotban született, de furcsán nyögdécselt. Mondták, hogy program császárnál ez nem szokatlan, nehezebben adaptálódik, de hamarosan rendeződik majd. Nem így lett: pár óra után elkezdett esni a szaturációja, át kellett helyezni a NIC-re, ahol pár nap leforgása alatt annyit rosszabbodott az állapota, hogy lélegeztetőgépre kellett tenni. Öt napig volt élet-halál között...

Okként méhen belüli fertőzés miatt kialakult tüdőgyulladást jelöltek meg (bár sosem tenyészett ki semmilyen kórokozó).


Szóval ha nyugtalanít, nagy a változás az előzőekhez képest, akkor nézesd meg. Inkább feleslefesen, mint szükség esetén ne lássa orvos.

2022. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindig is aktív volt a pocakban, csak ugye már elvileg kevesebbet mocorog , néha viszont akkorát rúg, és vannak neki ilyen apró gyors mozgásai is.. a múlt héten 4x voltam NST-n, mindegyik jó volt… csak azért minden-minden eszembe jut 🫤

2022. jún. 20. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!