Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha mar atestem a toxoplazmat,...

Ha mar atestem a toxoplazmat, megfertozhetett ujra egy macska?

Figyelt kérdés

20 hetes vagyok es vendegsegben voltam ahol a kertben varatlanul az olembe maszott a szomszed macskaja(aki sztem eleg szabadtartasban van…) egyet simitottam rajta aztan rajottem h terhesen nem kene es le akartam kergetni de megijedt es meg is harapott bar nem latszik semmi. Utana egybol fertotlenitettem.

Egyebkent a 12.hetes vervetelen kiderult h mar atestem rajta korabban. Igy is veszelyes?

V barmi mast elkaphattam?:( igy h egybol fertotlenitettem


2022. jún. 25. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
YouTube, Zállatorvos csatorna, toxoplazmózis... Nincs sok köze a macskához
2022. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A macska ritkán adja át, elég csekély rá az esély. Nézd meg a Zállatorvos youtube videóját erről. Pláne nincs gond ha már átestél rajta.
2022. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell aggodnom emiatt?
2022. jún. 25. 18:48
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor miert mondjak h idegen macskahoz hozzanyulni se szabad terhesen?🤔
2022. jún. 25. 19:00
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nézd már meg azt a nyomorult videót
2022. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező most komolyan, gondolkodni ennyire fáj?
2022. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de te miert vagy ilyen paraszt?!?! 100 helyen elmondjak h terhesen a nyers es mosatlan etelektol valamint a macskaktol ovakodni kell! Ettol meg lehet h ez nem igaz, pl a macska resze, nem ertek hozza, ezert tettem fel a kerdest… mi ebben olyan ostobasag h szted nekem faj gondolkozni? A videot meg nem volt meg idom megnezni, nem egesz nap tesoedek es telefonozok, ha lesz ra ido este megnezem, de a lenyeget leirtatok belole
2022. jún. 25. 19:59
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Komolyan, ha egy nyamvadt videót nem nézel meg,akkor itt mit vársz?

Nem fertőz a macska toxoplazmózissal. Csak a kakija. Az is csak 2 !!! hétig egész életében!!

A talajjal szennyezett zöldségtől hamarabb elkapod.


A "macskakarmolás betegség " sokkal veszélyesebb, nagyapám kórházban is volt vele. Mindenképpen figyeld a harapás nyomát,a fertőzés legkisebb jelére menj orvoshoz.

2022. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Csak az öregasszonyok mondják ezt a 2 bites agyukkal
2022. jún. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már átestèl rajta akkor nem veszélyes, életre szóló védettség alakul ki a szervezetben! Nyugodtan el is felejtheted! Nem vagy rá fogékony a továbbiakban.

Akkor veszélyes ha először fertőződsz ès pont terhes vagy.

2022. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!