Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik nem esztek...

Kismamák akik nem esztek húst! Miből áll az étrendetek? Miket esztek?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem a húst magát, az ízét, a szagát stb, ezért nem eszek húst.

De pl darált hús formájában nem zavar annyira, pl egy spagettiben.

Viszont így nem túl sok fehérjét viszek be, és változtatni szeretnék, mert nem épp egészséges az étkezésem.


2022. jún. 26. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem eszem már évek óta húst. Dietetikussal egyeztettem a terhesség elején. Amit javasolt, hogy legyen az étrendben tojás, tejtermék, hüvelyesek, teljeskiőrlésű gabonák. Javasolta még a tempeh-t és tofut. Ezeket nem kilószám, de mindegyik jó fehérjeforrás. Én így nyáron sok főzeléket eszek, feltétnek jó a tojás, zöldségfasírt, lencsefasírt stb. Reggelire tojáskrém, hummus, sajt, zödségek, néha proteines amerikai palacsinta. (Ezt palacsinta alapból csinálom.) Szedek külön B12 vitamint, de nem naponta, hanem hetente pár szemet. Ezt csak a biztonság kedvéért. Eddig jók az eredményeim, a baba szépen fejlődik. Lassan 26 hetes vagyok. 4 kiló jött fel eddig.
2022. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

20 éves korom óta vagyok vegetáriánus, mindkét terhességemet így csináltam végig és most a harmadikat is. A gyerekek makk egészségesek, ahogyan én is. Nálunk csak annyi történt, hogy adott pár tanácsot a doki, hasonlókat mint amket az első kommentelő írt, de amúgy is így étkezem, tehát ez nem mérvadó nálam. Leírom a mai menümet, hátha ezzel tudok segíteni

Reggeli: zabkása fahéjjal és almával

Tízórai: sajtkrémes kenyér

Ebéd: Omlett

Uzsonna: gyümölcsös lepény

Vacsora lesz majd: csicseriborsós egytálétel, még nem tudom mi lesz pontosan benne, amit itthon találok :)

2022. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Nagyon hasznosak!😊

2022. jún. 26. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Én hónapokig csak sajtos pirítóst tudtam enni. Szó szerint semmi mást. Kb 5. Hónaptól kezdtem tudni mást is enni, de nagyon kevés dolgot. Az utolsó 2 hónapban halat, tojást, sajtot, túrót és joghurtot ettem fehérjepótlásként.
2022. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!