Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig dolgozott terhesen?...

Ki meddig dolgozott terhesen? Milyen munkakörben?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok ebben. Vendéglátasban dolgozom, de egy elég kis helyen, szóval nem egy folyamatosan pörgős meló, sokat tudok pihenni, pláne majd ősszel-télen. Néha viszont sokan vannak, akkor nyilván tud fárasztó is lenni, meg azért kell emelgetni, hajolgatni. Ami még rossz, az az utazás, viszonylag messze van a hely, több mint egy óra utazás, 3 átszállással, ezt rosszul is viselem.

Egyelőre csak 12 hetes vagyok, és jól vagyok, bár gyakran émelygek, de attól dolgozni még tudok. Kérdeztem az orvost, hogy szerinte meddig ajánlott, azt mondta majd meglátjuk hogy viselem később.

Ahogy most számolgatok, október vége felé leszek 30 hetes, én így kb addig gondoltam dolgozni. Amit nem tudok, hogy hogy működik ez a kiírás? Mondom az orvosnak, hogy akkor adjon egy papírt? Azt olvastam, hogy szeretnek mindenkit veszélyeztetettnek írni, és akkor könnyen otthon lehet maradni, de nekem tényleg semmi bajom a hányason kívül szerencsére. "Sima" nem veszélyeztetett terhes mikor hagyhatja abba a munkát? Ti meddig dolgoztatok, milyen munkakörben? Veszélyezetett terhesként vagy problémamentes terhességgel jöttetek el?



2022. júl. 8. 13:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Első babámmal a 32.hétig dolgoztam, a rosszullét alatt voltam gyakrabban táppénzen, de csak napokat vettem így ki. Az állás, görnyedés és szagok elviselése nehéz volt. Másodikkal 8 hetes terhesen covidos lettem, nagyon nehezen épültem fel belőle, így a karantén után nem mentem vissza dolgozni. Fodrász vagyok. 3 hónapig küzdöttem a covidból visszamaradt baloldali tüdőfájdalommal, alig kaptam levegőt.
2022. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%

Akkor is el tudsz menni táppénzre 9-es kóddal, ha a munkahelyed miatt vagy veszélyeztetett! Én úgy jöttem el még az első trimeszterben. Óvónő vagyok és elég nagy volt a rizikó, hogy összeszedjek bármilyen betegséget. Terhesként veszélyes lett volna egy lepkehimlő vagy bárányhimlő...

De vendéglátásban is vannak rizikófaktorok, pl ha vegyszerekkel dolgozol, vagy maga a kemény fizikai munka.

2022. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Otodik honap vegeig, ikreim vannak, es mar nem birtam allni. Benzinkuton dolgoztam akkor.
2022. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Irodai munka, de akkoriban csak itthonról dolgoztam. 30. héten hagytam abba, nem feltétlenül azért mert nem bírtam (inkább idegileg terhelt meg, középvezető voltam), hanem hogy tudjak sokat aludni, készülni, hangolódni.
2022. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos!

Nem dolgozom vegyszerekkel, sima pultos munka. Ami viszont a baj, hogy összesen ketten vagyunk. Ha az egyikünk megbetegszik, a másik jön addig. És hát nyilván nem akarunk egymással kiszúrni. Tehát itt olyan opció, hogy otthon maradok pár napot mikor rosszabb a helyzet, nem igazán van, mert akkor nem nyit ki a hely, és ránk romlik az áru. (Persze, ha valami súlyos baj lenne, akkor max addig tényleg bezárna, de a sima rosszullét meg hányás nem az a kategória, amivel gyakran itthon tudnék maradni.

2022. júl. 8. 14:10
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

36. hét, eü.

Ápolónő vagyok, sikerült úgy beosztást késztetni (97-ben még voltunk elegen, ITO), hogy csak délelőtt voltam, akkor 2, max 3 betegre jutott egy ember, nem kellett emelni, forgatni. Mindig jutott nekem 2-3 hallgató segítségnek.

2022. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
7. hònap vègèig. Sülthalas èttermet vezettem. Nem volt nagyon forgalmas. 8. hònap vègèig akartam maradni, de ùgy idegesìtettek a beosztottaim, hogy nem bìrtam tovàbb idegekkel.
2022. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
31. hétig fogok dolgozni, most leszek 28 hetes. Irodában dolgozom, fizikailag nem megterhelő. Inkább az van, hogy nem tudok már koncentrálni, teljesen máshol jár az eszem. Egyszerűen más érdekel most és szeretnék felkészülni is. Alig várom, hogy betanítsam a helyettesem és eljöjjek. Mindenkinek jobb lesz így.
2022. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Kereskedelemben dolgozok vegyiáru részlegen, egész nap a nehéz, mosószereket, vegyszereket kell húzgálni kartonszám ki a raktárból, 8 hetesen táppénzre mentem.
2022. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
9 hetesen (év vége) még dolgoztam, aztán szabadságon voltam a karácsonyi időszakban, aztán táppénzre jöttem. bölcsődében dolgoztam kisgyermeknevelőként, se a betegségek, se az emelgetések, rohangálások nem hiányoztak volna... így éreztem biztonságosnak.
2022. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!