Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig dolgozott terhesen?...

Ki meddig dolgozott terhesen? Milyen munkakörben?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok ebben. Vendéglátasban dolgozom, de egy elég kis helyen, szóval nem egy folyamatosan pörgős meló, sokat tudok pihenni, pláne majd ősszel-télen. Néha viszont sokan vannak, akkor nyilván tud fárasztó is lenni, meg azért kell emelgetni, hajolgatni. Ami még rossz, az az utazás, viszonylag messze van a hely, több mint egy óra utazás, 3 átszállással, ezt rosszul is viselem.

Egyelőre csak 12 hetes vagyok, és jól vagyok, bár gyakran émelygek, de attól dolgozni még tudok. Kérdeztem az orvost, hogy szerinte meddig ajánlott, azt mondta majd meglátjuk hogy viselem később.

Ahogy most számolgatok, október vége felé leszek 30 hetes, én így kb addig gondoltam dolgozni. Amit nem tudok, hogy hogy működik ez a kiírás? Mondom az orvosnak, hogy akkor adjon egy papírt? Azt olvastam, hogy szeretnek mindenkit veszélyeztetettnek írni, és akkor könnyen otthon lehet maradni, de nekem tényleg semmi bajom a hányason kívül szerencsére. "Sima" nem veszélyeztetett terhes mikor hagyhatja abba a munkát? Ti meddig dolgoztatok, milyen munkakörben? Veszélyezetett terhesként vagy problémamentes terhességgel jöttetek el?



2022. júl. 8. 13:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel 36. hétig dolgoztam óvodában.

Második gyerek azalatt jött, míg otthon voltam.

2022. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

10es vagyok

hiaba pontoztok le, hogy a 10. héttől itthon vagyok, de covid alatt, amikor a taknyos és köhögő gyerek is járhat bölcsődébe, mert a vezető engedi, nem fogok kockáztatni. főleg hogy szaladgálásról szólt az egész délután és reggel, mert a szülők nem léphettek be a bölcsődébe. kolléganőnek így ment el a baba, 12 hetes uh-n már nem volt szivhang, mint a szövettból kiderült, egy vírus okozta a bajt...

2022. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a héten vagyok utoljára.. A hónap végéig terveztem,de egy kolléga miatt hamarabb "összejött",hogy itthon maradjak. Pénztáros/árufeltöltő vagyok egy multinál

24+5 hkm

2022. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Azt meg elfelejtettem írni,hogy pajzsmirigy-túlműködés és előző császár miatt veszélyeztetett vagyok
2022. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

11 hetesen hagytam abba a munkát, most 14 hetes vagyok. Ikreket várok, ezért már kapásból veszélyeztetett vagyok, illetve van miómám is. Állatorvosi asszisztens vagyok, ezért az állás/emelgetés se ment már olyan jól, aztán a nőgyógyászom még le is szidott, hogy “az ikerterhesség egy nagyon más állapot, a házimunkát se erőltesse!”

A kérdés második felére pedig: fel kell hívni a háziorvost, hogy mikortól igényelnéd a táppénzt, és kell neki vinni (vagy ha fent vagy EESZT-ben is, akkor ott látja) egy ambuláns lapot, amin a nőgyógyász kiemeli, hogy javasolt a táppénz veszélyeztetett terhesség miatt. Legalábbis tőlem ezt kérték.

2022. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én is 12 hetes vagyok. Irodai munkát végzek, de stresszes, állandó cseszegetésel... szeptembertől tervezek eljönni. Most költözködünk, a nagylányom (9 éves) új iskolába kerül, ezért a pici érkezése előtt szeretnék annyi időt vele tölteni, amennyit csak tudok. További indok, hogy mostanában sokszor érzek has és derékfeszülést. Már most úgy érzem magam, mint az elsővel 30 hetesen.
2022. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%
Én abban a pillanatban, ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok (6-7 hetes voltam). Gyárban dolgoztam termelésben, veszélyes anyagokkal.
2022. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Én július végéig dolgozok szóval a 28. hétig. Irodai munkát végzek de a stressz miatt nem szeretném tovább kitenni magunkat a munkának annak ellenére, hogy szívem szerint még 1 hónapot lehúznék, de nem merem a munkahelyi stressz miatt tovább tolni. :/
2022. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Sima terhességnél hivatalosan nem lehet táppénzre menni, nem betegség. Hivatalosan leghamarabb 4 héttel szülés előtt lehet a szülési szabadságot megkezdeni.


Akit táppénzre vesznek az onnantól papíron veszélyeztetett terhes.

2022. júl. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Irodai munkát végzek, nagyjából 1-1,5 hónappal a szülés előtt tervezek eljönni. Nem megterhelő, de szeretném a lehető leginkább kipihenni magamat és felkészülni mindenre. Illetve engem megnyugtat, ha az utolsó hónapban már nyugisan hangolódhatok, készülődhetek a kicsi érkezésére.

Nekem az orvos azt mondta, hogy ha csak rosszullét miatt pár napot szeretnék otthon lenni, akkor hívjam és kiír, de ha elég volt és befejezném a munkát, akkor a nőgyógyásztól kell kérnem egy igazolást ami alapján ki tud írni.

2022. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!