Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig dolgozott terhesen?...

Ki meddig dolgozott terhesen? Milyen munkakörben?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok ebben. Vendéglátasban dolgozom, de egy elég kis helyen, szóval nem egy folyamatosan pörgős meló, sokat tudok pihenni, pláne majd ősszel-télen. Néha viszont sokan vannak, akkor nyilván tud fárasztó is lenni, meg azért kell emelgetni, hajolgatni. Ami még rossz, az az utazás, viszonylag messze van a hely, több mint egy óra utazás, 3 átszállással, ezt rosszul is viselem.

Egyelőre csak 12 hetes vagyok, és jól vagyok, bár gyakran émelygek, de attól dolgozni még tudok. Kérdeztem az orvost, hogy szerinte meddig ajánlott, azt mondta majd meglátjuk hogy viselem később.

Ahogy most számolgatok, október vége felé leszek 30 hetes, én így kb addig gondoltam dolgozni. Amit nem tudok, hogy hogy működik ez a kiírás? Mondom az orvosnak, hogy akkor adjon egy papírt? Azt olvastam, hogy szeretnek mindenkit veszélyeztetettnek írni, és akkor könnyen otthon lehet maradni, de nekem tényleg semmi bajom a hányason kívül szerencsére. "Sima" nem veszélyeztetett terhes mikor hagyhatja abba a munkát? Ti meddig dolgoztatok, milyen munkakörben? Veszélyezetett terhesként vagy problémamentes terhességgel jöttetek el?



2022. júl. 8. 13:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a kisfiammal a 32. hétig dolgoztam,bár a végén már home office-ból inkább,minőségbiztosítási mérnök voltam,de sok mindent meg tudtam oldani otthonról is.Akkoriban jött be a Covid,úgyhogy jobbnak láttam kevesebbet bent lenni (egy kb. 2000 fős gyárban dolgoztam).De nekem is megterhelő volt az utazás,főleg a vége felé,én is tömegközlekedtem.

Most megint babát várok,nem mentem vissza dolgozni,hanem a gyed lejártával táppénzre kértem magam,nem láttam volna értelmét visszamenni kb. fél évre,mivel biztos új munkakört kaptam volna,meg hát ugye itt van a kisfiam is.Engem simán kiírt az orvos 9-es kóddal most is,meg a kisfiamnál is.Én nem is nagyon hallottam olyat,hogy valakit ne írtak volna ki,ha kérte.

2022. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

21-es! Én az első várandósságom alatt vendéglátásban dolgoztam, napi 9 órát álltam. Megkértem a dokit 28 hetesen, hogy adjon papírt a táppénzhez, és az mondta, hogy amíg nincs görcs, vagy vérzés, addig nem 🤷

Természetesen most másikhoz járok.


16.

2022. júl. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A 18-ik hétben járok.

Úgy tervezem, amíg bírok addig jövök, a végefelé kiveszem a maradék szabimat szülés előtt.


Felsővezető vagyok egy 1000 fős termelő cégnél, sokat vagyok az irodában, de az üzemben is rengeteget császkálok, ha úgy érzem már nehéz, ez utóbbit hanyagolni fogom.

2022. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!