Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből tudom, hogy amit érezek,...

Miből tudom, hogy amit érezek, az a magzat mozgása?

Figyelt kérdés
Ha szerencsések vagyunk kb. 1-2 hét múlva már érezhetem, hogy mozgolódik bent a kicsi. Olvastam, hogy az elején ez olyan, mintha buborékok pukkadnának, vagy lepkeszárny simogatna, de első baba, perpill leírás alapján elképzelni se tudom ezeket az érzéseket. Nektek egyértelmű volt, hogy ő az, és nem csak pl. a belek mozognak? Ha igen, miből?

2022. júl. 12. 14:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy volt egyértelmű, es nekem egyáltalán nem ilyen volt. Nekem randulásszerű volt, mint amikor tikkel egy izom. Annak is hittem. Később jöttem rá, hogy 2 héttel korábban az már az volt.
2022. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre nem volt egyértelmű, de pár héttel később amikor már tudtam, hogy más nem lehet akkor visszaemlékeztem, hogy ja akkor az ő volt és nem a gyomrom.

Nekem abszolút ilyen buborék érzés volt, mintha a hasfalamon belül így felúszott volna.

2022. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt egyértelmű. Sőt, én úgy voltam vele, hogy amíg kétségeim voltak, hogy az-e addig lehet nem az volt.

De úgyis elérsz majd egy olyan pontra, amikor már nem kell gondolkozni azon, hogy az mi volt. Nekem ez bőven a 20 héten túl volt már.

2022. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Na nekem is elképzelhetetlen volt ez a lepkeszárny/simogatás/buborék/halacska dolog. Mai napig nem értem ezeket a hasonlatokat.

Én rögtön kicsi rúgásokat éreztem. Mintha összerándulna egy izom a hasadban egy kis helyen. Nekem csak ilyen volt. Védőnő meg más anyuka akit kérdeztem azt mondta az nem az, de nem tudták megmondani, hogy akkor mi. Aztán egyre erősebben és gyakrabban éreztem és mostmár tudom, hogy ő volt akkor is. Már az utolsó trimeszterben járok, már nagyobb a baba, nemrégóta érzek kis pukkanásokat, meg furcsa csikiző gyors kaparászást/rángatózást egy kis ponton, csavarodó forgolódást, meg mintha kifeszítené magát néha az feszülő érzés. Néha fájni is tud, mikor lefelé rugdos, de többségben nem vészes.

Se simi, se lepkeszárny azóta se. :D

33hkm

2022. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%

Nekem teljesen egyértelmű volt, összekeverni se tudtam mással, hiába az első babám lesz.

Ahogy a rúgásokat elképzeltem terhesség előtt hogy milyen érzés lesz, olyan is lett.

2022. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%
Én 14 hetes vagyok, és ha megnyomkodom vagy megsimogatom a hasam, már nagyon ritkán, kizárólag nyugodtan fekve, de érzek valami kis mozgást. Nekem tényleg olyan minta valami buborék kipukkanna. :)
2022. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat! Én holnap kezdem a 15. hetet, még nem érzek semmit, de már nagyon várom, nagyon izgalmas ez az időszak szerintem. Kicsit olyan, mint amikor az ember a karácsonyt várja, csak ott legalább fix a dátum, itt meg lehet, hogy 1 hét múlva érzem, de simán lehet, hogy csak 1 hónap múlva. :D
2022. júl. 12. 15:06
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Én pont ma éreztem először mozdulni. Nekem olyan érzés mintha csikiznének belülről. Bennem fel sem merült, hogy ez más lenne.
2022. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Tök jó, biztos remek érzés lehetett. Mennyi idős terhes vagy? :)
2022. júl. 12. 16:08
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt, mint egy bélmozgás.
2022. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!