Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből tudom, hogy amit érezek,...

Miből tudom, hogy amit érezek, az a magzat mozgása?

Figyelt kérdés
Ha szerencsések vagyunk kb. 1-2 hét múlva már érezhetem, hogy mozgolódik bent a kicsi. Olvastam, hogy az elején ez olyan, mintha buborékok pukkadnának, vagy lepkeszárny simogatna, de első baba, perpill leírás alapján elképzelni se tudom ezeket az érzéseket. Nektek egyértelmű volt, hogy ő az, és nem csak pl. a belek mozognak? Ha igen, miből?

2022. júl. 12. 14:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%
Na pont ez a probléma, hogy ilyen hülyeségek terjengenek, hogy 14 hetes magzatmozgás, utána meg mások pánikolnak, ha 18 meg 20 hetesen még nem tudják, van-e valami.
2022. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, hogy sem neked (sem annak aki pánikol) nem ártana utánaolvasni/kérdezni a dolgoknak, mielőtt okoskodsz.
2022. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem kell olvasgatnom már 3. terhesség 35. hetében semmit.
2022. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
86%

Első fali lepény (tehát jóval később kellene éreznem),17-ik hétben voltam védőnőnél, egyéb miatt. Hümmögött, ahogy töltötte a kiskönyvem, hogy magzatmozgás még niiiiinnccssss.


Én meg felhúztam a szemöldököm, hogy nem tudom ez az e, de néha nagyon mélyen a hasamban, olyan, mintha tikkelést éreznék, mint amikor megrándul egy izom, vagy a szem rángatózik. Csak tényleg igazán mélyen a hasamban.

Mosolyogva mondta, hogy az bizony az lesz akkor.


Azóta egyre sűrűbben érzem és már merem mondani, hogy minden nap érzem őt odabenn karatézni, (19-ik hét) meg néha mintha forogna vagy feszegetne.


De semmi bélmozgás, halacska, vagy pillangó. Határozottan éreztem, hogy ez most valami más. :)

2022. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Tök jó, köszönöm, hogy megosztottad! :)
2022. júl. 13. 13:52
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt egyiknél sem buborékpukkanás meg semmi ilyen.

Sőt, izom és a méh nyúlásának tudtam be, a nőgyógyász is megerősített benne, annyit mondott, lehet igen, lehet nem.

Korai terhességben, főleg elsőben könnyű belemagyarázni mindenbe, erre majd akkor jön rá az ember, mikor később fixen a babát érzi mozogni, hogy az előtte valószínűleg nem is az volt.

2022. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy alakult, hogy a védőnőhöz majdnem 2 hónapig nem voltunk, mert gondjai voltak, mindegy is, nem az a lényeg.

Aztán mikor mentem olyan kb 22 hetesen, kérdezte a magzatmozgást, hogy mikortól volt kb, hogy beírja a kiskönyvbe.

Én meg nem emlékeztem, mondom hirtelen, olyan 16. hét talán.

Erre nézett, hogy hmmm hát ez biztos? Mondom nem. :D

De akkor kb 18-19. hét.

Erre mondta, hogy na, ez már reálisabb, ezt írja be. :D

2022. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!