Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek terhes, ha “megjött”?

Negyedi Daniela kérdése:

Lehetek terhes, ha “megjött”?

Figyelt kérdés

Tehát a férjemmel gyermeket tervezünk, egy éve sajnos a 10. hétnél műtéti beavatkozást kellett végezni, mert megállt a növésben.

Most úgy néz ki újból teherbe estem, teszteltem úgy 10 napja es mind a 3 teszt erős pozitív volt( talán az első kicsit halvány). Görcsöltem es időközben kellett kapnom egy Tetanuszt is, emiatt megijedtem es felkerestem a dokimat. Akkor voltam 3-4 hetes. Megvizsgált ultrahanggal, meg mehnyálkahártya elég vastag volt szerinte, es azért görcsöltem jobb oldalon mert ott van a sárgatest. Petezsakot meg nem látott mert ugye elég picike meg a terhesség, emiatt majd 4 hét múlva keretett vissza . Viszont másnap este rózsaszín “vérzésem” volt. Nagyon kevés és rózsaszín. Egy nappal később, kicsit elenk pirosas volt, aznap csináltam egy Clearblues tesztet és egyből pozitív lett. Hasam meg mindig szurkal, néha hányingerem van és érzékeny a mellem(Bár már nem annyira mint előtte).

Volt valakinek hasonló esett? Tudom, elég hosszúra sikeredett, de el vagyok keseredve, ijedve!! Holnap hívjam fel az orvost?



#terhesség #Kevés vérzés, de terhes vagyok #Pozitívat teszteltem, mégis verzek egy kicsit
2022. júl. 17. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelet?
2022. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
67%

Igen, egészen a6.honapig.

Sokkal kevesebb volt, egy pár napogt tartott.

De ez nem menstruáció.

2022. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem menstruáció volt az szerintem, vannak persze akik véreznek terhesség alatt, és valakinél baj, valakinél nem. Ezt látatlanba senki nem tudja, a teszt meg nem biztosíték (ugyanis elég sok idő, míg kiürül a hcg), szóval ebben csakis az orvosod tud neked segíteni. Akár az ügyeletre is bemehetsz,minnél hamarabb.
2022. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A vérzéssel nem mentél orvoshoz? Jó lett volna, ha megnéznek, mitől. Lehet, hogy csak hematóma (bár az is elsodorhatja a petezsákot), de akármi is lehet így. Igen, vannak, akiknél megvonásos vérzés jelentkezik, de hiába soroljuk fel az összes lehetséges opciót, ebből nem tudni, nálad mi van.

Ha friss vetélés lenne (ne adj Isten!), az még nem ad okot a nyugalomra, hogy pozitív a teszt, mert a HCG nem ürül ki azonnal.

2022. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj a kórházba nőgyógyászati ügyeletre, nézzék meg. Nekem is volt vérzés, szerencsére minden rendben, de jobb, ha megnézik. Lehet, hogy kezelést igényel.
2022. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eredmény

HCG 7,4IU/L

Menopauza előtt : < 6.0 IU/L Menopauza után : < 10.0 IU/L Terhesség 2-4 hét : 39.1 - 8388.0 IU/L Nők:

Menopauza előtt < 6.0 IU/l Menopauza után < 10.0 IU/l

2-4 hetes terhesség 39.1 - 8388 IU/l

Ezek szerint rossz a teszt és elvetéltem időközben?

2022. júl. 18. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem értek ehhez, de a referenciaértékek alapján sajnos kevés. Lehetett kémiai terhesség.
2022. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltam dokinal, de nem latott meg semmit méhen belül, méhen kívülire gyanakszik. Viszont a tesztem ma megint pozitív volt a hcg szint pedig elég alacsonynak tűnik a normalhoz képest.
2022. júl. 18. 22:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz képet feltenni mennyire erős a teszt?
2022. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez kémiai terhesség lehetett, elindult valami, és abbamaradt. A HCG csökken, de még kimutatható, azért pozitív még a teszt. Persze azért jobb, ha kizárják a méhen kívülit egy újabb vizsgálattal, de a sima terhesség itt kizárt. A HCG-nek ennyi nappal az első pozitív teszt után nem szabadna ilyen alacsonynak lennie.
2022. júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!