Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen vizsgálati eredményekkel...

Ilyen vizsgálati eredményekkel lett már bárkinek jó vége a dolognak? Nem tudom, mennyire engedjem el vagy éppen fogjam két kézzel a reményt. Többi lent.

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszú lesz.


Tegnap voltam először orvosnál. Utolsó menstruáció szerint 10 hetes terhes lennék, de valószínűbb a 6 hét, mivel 12 órás kemény túrával sikerült belebarmolni a ciklusomba. A doki által mért terhességi kor: 6+1.

A vizsgálat eredménye: szabálytalan hydropsos petezsák, benne embrió, szívműködés egyelőre nem látható.

Amit a doki mondott: ő ezt a terhességet szabálytalannak látja, a szikhólyag mérete 10 hetes terhességnek felel meg, ezzel szemben az embrió mérete 6 hetes. Valószínűsíti, hogy megállt a fejlődésben, de adjunk még egy hetet a dolognak, meglátjuk, mi lesz.

Nem tetszett neki az sem, hogy nem igazán vannak terhestüneteim. Pontosabban egy hétig volt mellfeszülésem, és ennyi. (A családomban nem igazán jellemző a terhestünet, mint hányás, meg ilyesmi...)

Felkészültem a legrosszabbra, csak a ló túloldalára sem szeretnék átesni, és elengedni az egészet, mivel vannak dolgok, amiket nem tudok hová tenni, bár nyilván nem vagyok orvos... Konkrétan egy mikrohullámú sütő képalkotási képességével vetekedett az ultrahangos készülék minősége. Mindenképpen másik orvost keresek fel a jövő héten, de ettől függetlenül is érdekelne, hogy van-e valakinek pozitív tapasztalata ilyen starttal?



2022. júl. 27. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Hát én se fűznék hozzá sok reményt. Lehet, hogy a gép nem modern, de itt az is árulkodó, hogy a petezsák alakja szabálytalan. A pulzálást látni kellett volna bőven :/ valószínűleg megállt a fejlődésben, de ne legyen igazam.

Minden jót kívánok :)

2022. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Lehetséges hogy egy 12 órás túra 4 héttel eltolja a ciklusod? A leírtak alapján én nem reménykednék, nagyon sajnálom. De kívánom a legjobbakat. (Ne legyen igazam.)
2022. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Szia sajnálom de ez se így seúgy nem hangzik jól.
2022. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


2-es! Egy meggymag is képes belebabrálni a ciklusomba. Kicsit komolyabb stressztől, vagy szokatlanul nagy fizikai megterheléstől lerövidül (2-3 nap), vagy éppen el is marad, és csak egy hónap múlva köszön vissza. Ehhez hozzászoktam, ezért nem is végeztem tesztet az első elmaradt után.


A gép régiességét csak azért írtam, mert több dolog nem vág egybe - számomra. És eszembe jutott, hogy hátha csak egyszerűen nem látta jól a doki, mert ugyan elkönyvelte, hogy 4 hetes késésben van az embrió a szikhólyaghoz képest, de még másfél hete is volt mellfájdalom, amit viszont egyértelműen terhességi tüntetként vett, és utána azt savallta, hogy elmúlt. Na most, ha úgy gondolja, hogy a magzat 4 hete nem fejlődik, meg azt is, hogy a mellfeszülés után történt valami végzetes, akkor hová tűnik a kettő között eltelt két hét?

Arról nem is beszélve (szintén az UH minősége), hogy kaptam egy képet. Ahogy olvastam (mindenféle angol orvosi szaklapok találatai között), 10 hetes terhesen a szikhólyag mérete elvileg 5 mm... (Javítsatok ki kérlek, ha tévednék). Az embrió jelenleg 3,66 mm. Na most a képen, amit kaptam a szikhólyag, amit a doki mutatott, nagyjából húszszorosa az embrió méretének. Ezt nem igazán értem, nem stimmelnek az arányok sehogy sem, ezért merült fel bennem, hogy lehetett-e a gép "bizonytalan".


Nem reménykedem én sem, igazság szerint, ezekbe a kósza lufikba is csak azért kapaszkodom, mert szégyenkezni sem akarok magam előtt amiatt, hogy hamar feladom.

2022. júl. 27. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megáll az embrió a fejlődésben, akkor nem ürül ki a hcg a szervezetedből egyszerre, kell neki néhány hét, így pont stimmel a 2 hét elcsuszas, amit írsz.


Ekkora embrional már kellene lennie szívhangnak is, de legalább pulzalasnak, azt pedig bármilyen rossz gépen látták volna.


Elhiszem, hogy próbálsz kapaszkodni valamibe és nem feladni, ezzel nincs is baj, és nagyon jól teszed, hogy elmesz másik orvoshoz, ha benne nem bízol, de szerintem készülj fel rá, hogy sajnos ennek nem lesz pozitív kimenetele. Remélem legközelebb minden rendben lesz!!!

2022. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Huuu nem hangzik jol.Mikor kell vissza menni?
2022. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártunk április végén. Szabálytalan petezsákkal kezdődött, majd a magzat megállt a fejlődésben. Pedig szívhang már a 6. héten megvolt. A 9. héten már nem látott életjelet két orvos sem, a méretek pedig elmaradtak a magzati kortól. Sajnos vetélés miatt műtét lett a vége..
2022. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!