Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27. hetes kismama vagyok....

27. hetes kismama vagyok. Megfázásra mit szedtetek, ami recept nélkül kapható? Vagy menjek inkább orvoshoz? ( köhögés, gyengeség, fáradtság, nátha).

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a stodal köptetőt szedtem, de azt köhögésre. Fájt a torkom, arra mézes tea töménytelen mennyiségben, és Tantum Verde szopogatós tabletta (a patikában azt ajánlották, tényleg jó). Ezen felül a háziorvos mondta, hogy 1-1 szem Algopirynt is bevehetek naponta, az is segít.
2010. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég a patikába elmenned, ott tudnak segíteni, mi adható kismamának.

Én egyébként leginkább semmit nem vennék be. Mézes kamillát iszogatnék.

2010. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csipkebogyó és egyéb gyógyteák is sokat szoktak segíteni...legalábbis nekem=) Sok mézzel és citrommal.

A gyógyszertárban lehet kapni mellkasra dörzsölhető zselét, ami jó a náthára és a köhögésre.Tengervizes orrspray ha eldugulna az orrod. Ha belázasodnál esetleg akkor sztem menj orvoshoz már. Jobbulást!!!

2010. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is inkább csak a jó meleg(nem forro!!!) kamillateát mézzel s citrommal ajánlom. Nekem az nagyon bevállt. S persze egész nap ágyban fekvés, alvás minden mennyiségben. A Tanktum Verde tényleg nagyon jó, azt az elején szedtem, mikor meg voltam fázva. Naponta 4 szem maximum, és ne egyél, igyál utánna minimum egy fél órát.

Ám vigyázz a csipkebogyóteával. Épp ma akartam venni, és szóltak, hogy ne nagyon igyam, mert csökkenti a vérnyomást(nekem amúgy is mindig kicsi), azt azoknak ajánlják, akinek nagy a vérnyomása. De az Íze tényleg jó :)

Ám kérdezd meg a gyógyszertárba mit ajánlanak, hátha valami erősebb kúrára van szükséged!

Jobbulást kÍvánok Neked!

28 heteske

2010. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én pont tegnap voltam a gyógyszertárba ezzel a problémával.

A torkomra Stodal szirupot kaptam,ez homeopátiás nyugodtan lehet szedni.Stérimar orrsprayt vettem még mellé,ezt kismamák és babák is használhatják.A szirup nagyon jó,reggelre már nem is fájt a torkom.

Minden jót!

22hkm

2010. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat!!!
2010. szept. 23. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!