Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Butylphenyl Methylpropional...

Butylphenyl Methylpropional terhesség esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az imént fedeztem fel, hogy a szárazsamponom tartalmazza ezt az összetevőt. A terhességem első 2-3 hónapjában ágyhoz kötött kismama voltam (hematóma, veszélyeztett terhesség), így gyakran alkalmaztam a szárazsampont, ha valahova muszáj volt elmenni. Most kétségbe vagyok esve, ugyanis az EU-ban 2022 márciusától betiltották. Bár ahogy olvastam az írja néhány honlap, hogy a kozmetikumok nem tartalmaztak olyan mennyiségben ilyen összetevőt, ami gondot okozott volna állatkísérletekben, de mégis a sírás kerülget, hogy erről én miért nem tudtam hamarabb? Sminket egyáltalán nem használok, nincs műkörmöm és nem is festetem a hajam amióta megtudtam, hogy terhes vagyok. Szerintetek van jogosultsága a félelmemnek? Eddig minden genetikai vizsgálat negatív (Nifty pro, UH-ok), persze tudom, hogy nem ezen múlik. A nőgyógyászt ezért nem akarom felhívni, majd jövőhéten megyek hozzá. Aki egy picit is kapizsgálja a témát kérlek segítsen! :( 27 hkm

2022. júl. 29. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2022. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi, túlreagálod. Valószínű a stresszel többet ártassz.
2022. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Szerinted amúgy egy vegyszer okozta magzati ártalmat hogy mutatna ki egy GENETIKAI teszt?!🤦

...mi lesz veled, ha megtudod, hogy mi minden van a levegőben meg az ételedben...

2022. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodj meg! Az első terhességemnél festettem a hajam, nem olvasgattam mit szabad, mit nem, fogantatás előtt nem szedtem vitaminokat. Nem volt tapasztalatom. Követtem az orvosom és a védőnő utasításait, és ennyi. Végig hánytam az egész terhességem. Az elején csont soványra fogytam. Mégis csodálatos, egészséges gyermekem született. A második terhességre tudatosan készültem. Szedtem a magzatvédő vitamint. Kerültem mindent, ami ártalmas lehet. Mégis súlyos genetikai betegsége lett volna a kicsinek. Nem ezeken a dolgokon múlik.
2022. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Már feltetted ugyanezt a kérdést tegnap, csak hintőporral…
2022. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
3. a genetikai teszt után is használta a szárazsampont. szóval ha okozhatna (de nem okoz, ez túlt-túl-túlreagálás, paramami a köbön) azt nem mutatná ki 😬
2022. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

6. De azt kene felfogni, hogy a GENETIKAI vizsgálat - mint a neve is mutatja - a GENETIKAI PROBLÉMÁKAT tudja kimutatni.

Egy vegyszer okozta ártalom NEM GENETIKAI PROBLÉMA...

2022. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!