Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem alatt 18 kg-ot...

A terhességem alatt 18 kg-ot híztam. Tényleg ekkora baj?

Figyelt kérdés
Eddig abszolút nem aggódtam emiatt. Egy ideig (2. trimeszter végéig) az sztkba jártam terhesgondozásra, ott nem is említette az orvosom, hogy sok lenne (pedig nem az utolsó trimeszterbe híztam meg), mondjuk igazából mást se mondott soha, lezavart 3 perc alatt, ezért váltottam. A magánorvosom aztmondta sok, de 20 kilóig még belefér, ha már így alakult, nem akkora tragédia. Az én édesanyám 25 kilót hízott velem, a mamám anyámmal 23at, ők se említették emiatt, hogy baj lenne, az ő idejükbe senki se szólt érte. Most azonban mióta Nst-re járok (kétszer voltam eddig, 38. hét), az sztkba kell jönnöm és itt egy új orvoshoz kaptam időpontot, és ő beleirkált a kiskönyvembe, hogy kóros, meg elmondta mindkét alkalommal, hogy nem érti, hogy hagyhatja ezt az orvosom, meg gratulál neki, meg hogy milyen orvos, meg stb. Amúgy se a cukrommal nincs gond, se a vérnyomással, se nem vizesedek, de könnyen hízok, sajnos ez így sikerült. De amilyen hangnembe momdta, lehet ez tényleg nagy baj, vagy baj lehet belőle, de mi, ha eddig nem volt?
2022. júl. 28. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet megköveznek, de én nem gondolom, hogy ez akkora gondot okozna főleg, ha minden erteked megfelelő. Én kB 10-12 kg szedtem fel eddig a 28. Hetben járok. Minden vizsgálat a határértéken belüli jó eredményekkel zárult. Terhessegi cukrom sincs és különösebben nem is vizesedem, sőt dagadeknak sem érzem magam. 😃 Ennyi jött eddig fel és kész.
2022. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még hozzatennem, hogy sok itt is olvasható kérdés, mint a "jaj 5 kilót híztam és mindjárt szülők, nem sok?" És társai kerdestol kivagyok, csak a gyerek súlya 1 kg kB a 28-29 héten, de sokan kétségbe esnek higy 5 kiló plusszal nyitják a 3. Trimesztert 😄
2022. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

A 18 bol az a 8-9 kg csak a gyerek, placenta és a magzat víz... Én 60al kezdtem 76-al mentem szülni, és kB a 30 héttől jött fel rám rengeteg.. Senki nem szólt érte 🤔

Biztos van rajtad víz is bőven, szóval korobelul amit hiztal az 5-6 kg. Majd lemegy nyugi :)

2022. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Az én orvosom 13 kilót "engedett" hízni
2022. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem sok. Kezdő bmi-it szoktak alapul venni és ahhoz van egy táblázat, hogy mikor hol ajánlatos tartani hízásban. Nem véletlen van ez. Utána lesz sokkal nehezebb túlsúllyal, pláne hogy a vége még messze. Én figyeltem és amikor elkezdett volna megszaladni vissza vettem. Nem szülés után akarok ezzel is nyűglődni. Én most keresnék egy dietetikust, aki segít összeállítani egy diétát, ami tartható és nem szedsz fel többet a végéig. De nyilván ahogy neked jó.
2022. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb. ennyit híztam.

72 kg voltam, amikor teherbe estem, aztán fogytam 3 kilót, majd 88 kilósan mentem szülni. A kórházból hazaengedés napján már 78 kiló voltam, amibe mentem szülni ruha, leesett rólam, 3 hónap múlva 63 kiló voltam amit még 7 évig tartottam.

2022. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ma vagyok 36 hetes, eddig 8 kg-ot híztam úgy, hogy abból az elmúlt 3 hét alatt 3 kg-ot is felszedtem. Ennek nagy része víz is, mert vizesedek, főleg a lábam és a kezem. Lehet, hogy még utol is érlek én is. Szerintem engedd el ezt a témát, úgy is a "végét" járod már. Majd szülés után lemegy, amúgy meg nem is az a lényeg, hanem a baba. Kitartást a szüléshez és jó babázást!
2022. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok, bocs félre értettem, azt hittem a 2. trimeszter végén vagy 😄. Így azért más, akkor már nagyon több amúgy sem jön fel.
2022. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ honnan indultál. Ha eleve túlsúly volt, akkor sok.

Ha vékony voltál, akkor nem vészes.

2022. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 20-30 kilókat híztam.. legtöbbször a gyerek féléves korára csontvékonyra fogytam.
2022. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!