Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki a 9. héten csináltat...

Ha valaki a 9. héten csináltat genetikai tesztet (prena, panorama), annak eredményét csak a 12. héten kapja csak meg? Vagy csak a koromoszóma meghatározást kapja meg a 12. héten?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 17:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig nem adjak ki a nem meghatározást. Max telefonban közlik, hogy a betegségekre negatív. Velem is telefonon közölték és utána tudtam letölteni a honlapról a leletet. de en már elmúltam 12 hetes úgyhogy várni nem kellett.
2020. nov. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
9.héten levették a vért,öt nap múlva megküldték az eredményt a down-ról és a neméről is:))
2020. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
e-mail-ben értesítettek..2-es vagyok
2020. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
😱😱😱 2-es de az én úgy tudom, törvénytelen.
2020. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
mi törvénytelen?
2020. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Megmondani a gyerek nemet 12. hét előtt.
2020. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Semmi törvénytelen nincsen benne!Olvass utána!
2020. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
De pontosan,hogy törvénytelen! 12 hetes kismama vagyok, szigorúan betöltött 12. hét után mondhatják meg a magyar tövény szerint a baba nemét! 9 hetesen levették a vért, 3-4 nap múlva hívtak,hogy negatív az eredmény, és most hétfőn telefonáltam neki,hogy betöltöttem a 12. hetet szeretném tudni a nemét. A hölgy leellenőrizte a rendszerben,hogy valóban betöltöttem és ezután mondhatta csak meg! Prenatest, Nifty, stb... az összesnél betöltött 12.hét után mondhatják meg a nemét! ( ez a törvény többek között azért is van kitalálva mert sok hülye elvetette a babáját mikor megtudták,hogy kisfiu vagy kislany...)
2020. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem márpedig benne volt az e-mailben az eredmény és a neme is!



Szerző: Babaszoba.hu


2019. március 5. | Frissítve: 2020. március 3.


Forrás: babaszoba.hu


Volt idő, nem is olyan régen, amikor még a baba megszületésének pillanatáig kellett várni arra, hogy kiderüljön milyen nemű a gyerekünk. Ma már ez nem így van, aki szeretné, a terhesség viszonylag korai szakaszában megtudhatja, hogy fiút vagy lányt vár.

Az ember 46 kromoszómával rendelkezik, ebből 22 pár ún. szomatikus, és két nemi kromoszómából tevődik össze. Az hogy kisfiú vagy kislány születik-e, ez a két nemi kromoszóma határozza meg, amelyeket X-nek és Y-nak hívunk. A petesejt mindig egy X, míg a spermium vagy X, vagy Y nemi kromoszómát hordoz. Ha tehát egy petesejtet X kromoszómával rendelkező spermium termékenyít meg, akkor kislányunk lesz (XX), míg ha Y nemi kromoszómát hordoz, akkor fiunk (XY) lesz.

Hányadik héten derül ki a baba neme?

Nem is olyan régen egészen a születés pillanatáig semmit nem lehetett arról tudni, hogy lányunk vagy fiunk születik, ma már azonban viszonylag korán megtudhatják a szülők leendő gyermekük nemét.

A 12.heti ultrahang vizsgálat meglehetősen komplex, ekkor jó eséllyel látható és megállapítható a baba neme. Ha ekkor még sem elég egyértelmű a helyzet, akkor a magzat nemének kifürkészésére a 16.heti ultrahangon már nagy valószínűsége van. Ha árnyékot vet a köldökzsinór vagy rejtőzködik a baba (értsd: olyan pózban van, hogy képtelenség 100 százalékos bizonyossággal megmondani a nemét), akkor a 20.hét jelenthet fordulópontot, ekkor már szinte mindenki meg fogja tudni a születendő gyermeke nemét.

Azok, akik valamilyen non-invazív genetikai vizsgálatot csináltatnak, a baba nemére is rákérdezhetnek, így ők akár már a terhesség 10.hete körül is megtudhatják, hogy lány vagy fiú.

Otthoni vérteszt is megmondja a baba nemét és 100 százalékos bizonyosságot állít magáról: mivel az anya vérében megtalálható a magzat DNS-e, így ha az anyai vérben van Y kromoszóma, akkor fiút vár, ellenkező esetben kislányt. Betöltött 8.héttől alkalmazható a vérteszt, ami hasonlóan működik, mint a vércukorszintmérő, egy csepp vérből ad eredményt.

2020. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a 10. hetet meg el is tudom képzelni, mert már valószínű nem tudnak abortuszt intézni olyan hamar de 8. hét az durva lenne. De mondjuk a babaszoba sem a vitathatatlan tények forrása. Viszont az is érdekes, hogy neked mégis megmondták.
2020. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!