Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kromoszóma rendellenesség?

Kromoszóma rendellenesség?

Figyelt kérdés

Aki nézette a hcg szintjét és magasabb volt az átlagnál 1 magzattal annak lett valami baja a babának?

Mindenhol azt írják ,hogy a magas hcg kromoszóma gondokat jelnthet.

Még van 3 hetem a 12.genetikai uh-ig de nagyon aggódom.

Ha valakinek Down-kóros volt a magzatt ott ,hogy alakult a terhesség elején a hcg szint.

Köszönöm



2022. aug. 13. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Hát én tuti nem várnék at uhig, hanem csináltatnék egy nipt genetikai tesztet.
2022. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És szerinted nincs tervbe!!!


A kérdésem nem erre irányult!

2022. aug. 13. 10:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem írják azt mindenhol. Onnan tudom, hogy anno én is utánanéztem, mert a 7-8 hetes terhességem hcg szintje 12 hetesnek felelt meg. Olyan dolgok is fel voltak sorolva lehetséges ártatlan okként mint: közelmúltban lezajlott vetélés, leány magzat. Azért ezeket jegyeztem meg, mert nálam ezek miatt lehetett magasabb az átlagnál, vagy szimplán alkati dolog. Szerintem ezzel összefüggésben ne aggódj a Down miatt.
2022. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi 3as


Az biztos ,hogy elötte ciklusban volt egy kémiai terhességem ami szintén magas hcg vel indult.

Januárban meg missed volt.

Remélem tényleg csak ennyi lesz.

2022. aug. 13. 10:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 9. héten néztek free béta-HCG szintet a korai kombinált teszthez, majd 12. héten lesz a genetikai uh.

Azt olvastam megbízható, külföldi szakoldalakon, hogy ahogy telnek a hetek, úgy csökken a béta HCG szint, és nő a PAPP-A szint (ezt is nézik kombinált tesztnél). Nekem ez utóbbi volt alacsony, be is paráztam, de aztán találtam egy oldalt, ahol a terhességem ideje alapján normális szintűnek mutatta azt, amíg ha 12. heti vérvétel lett volna, ott nagyon alacsonynak számítana.

Szóval talán nálad is ez van, hogy még fog az csökkenni.

Egyébként is egy érték alapján nem lehet következtetéseket levonni, nekem is megmondta a háziorvosom.

Te is korai kombinálthoz nézetted? Majd a genetikai UH-val fognak többet látni.

A Down szindróma egyébként az esetek többségében már jól szűrhető 12. heti uh-n.

2022. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem ,most még nem kombináltaztam.

Nekem az elején indult magas értékekkel. Kombináltat nem is szeretnék. Prena vagy amnio lesz. Picit ezt most túl parázom.

2022. aug. 13. 12:44
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiába a 12. héten nézik ezt ilyen céllal és nem előtte.. Ilyenkor ebből nem lehet következtetni. Szerintem túltolod valóban, de nyilván olyan vizsgálatot csináltass, ami megnyugtat.
2022. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy indokolja a korod az amniot? Azt akkor szokták, ha valamelyik másik teszt vagy az anya kora indokolja. Parából biztos nem szúratnám hasba magam.
2022. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nem hiába a 12. héten nézik ezt ilyen céllal és nem előtte.."


Ez nem egészen így van. A kombinált teszt részeként is néznek HCG-t (szabad béta HCG-t), és a naprakészebb magánrendelőkben a vérvételt már a 8-10. héten megejtik (ún. korai kombinált teszt), mert pontosabb eredményt hoz majd a 12. heti genetikai UH-val együtt kiértékelve, mintha csak a 12. héten vennék le a vért.

2022. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 köszi, ezt nem tudtam. Ezek szerint a hcg vérvétel ideálisabb előbb és majd az ultrahang egészíti ki. Nekem mindegyik a 12. héten volt.
2022. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!