Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leendő anyukák, ti mit gondolt...

Leendő anyukák, ti mit gondoltok a gyerekvállalásról ebből a szemszögből?

Figyelt kérdés
Nagy szükségem lenne olyanok véleményére, akik szintén sokat gondolkodtak a következőkön: mostanában folyamatosan azt lehet olvasni, hogy a Föld hamarosan nem bírja kiszolgálni tovább a rajta élő sok embert és mindenféle természeti kincse el fog fogyni, valamint a globális felmelegedés is egyre nagyobb méreteket ölt. Nagyon-nagyon szeretnék kisbabát, gyermekkorom óta vágyam és az biztos, hogy szeretetnek nem is lenne híján a gyermekem (és persze - amíg a pénz ér valamit - anyagilag sem kellene nélkülöznie). Viszont a fentiek miatt nagyon félek: a globális felmelegedés biztosan létező jelenség és nem a média tolja ezt túl, mivel már évek óta nem volt havas, hideg telünk, idén pedig brutális az aszály. Tudom, pluszban rémisztgetik is az embert mindenféle platformon, de szerintem ez már sajnos nem csak pánikkeltés. Mi van, ha tényleg nem lesz ivóvíz pár éven belül? Folyamatos a környékünkön a benzin hiány is. Tudom, régen is éltek autók nélkül, de azért csak jó lenne, ha elkezdenek jönni a szülési fájások, hogy kórházba tudsz menni saját autóddal. Szóval ilyen gondolatok kavarognak a fejemben és megszakad a szívem, hogy mi lesz eleve az emberiséggel, illetve saját életemmel is: nem teljesülhet, hogy gyermekem legyen, mert önzőség lenne?
2022. aug. 15. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Az én gyerekemet én fogom kiszolgálni.

Az ideológósók meg ne hívják életre az utódokat, oszt annyi.

A legtöbb ilyen kreténnek minimum 5 gyereke van.

2022. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ez nekem is meglepő, hogy azok a tudósok, akik kongatják a vészharangot, több gyermeket is vállaltak. Egyszerűen sehogy sem jön össze nekem ez a sok információ.
2022. aug. 15. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már ugyan nem tervezek több gyereket (már van 2), de foglalkoztat a kérdés.

Azt gondolom, hogy amit most nyugati civilizációnak tartunk, az össze fog omlani. Egy teljesen más, sokkal egyszerűbb, ám kevésbé kényelmes életformára kell majd visszatérnünk. Ami nem lesz újdonság, hiszen az őseink is így éltek. Megtermelték az ételüket, elkészítették a használati tárgyaikat. Én azt gondolom, hogy újra efelé haladunk.

2022. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10-20 evunk van. A kicsi nekem is gyerek lesz meg tiz ev mulva. Lehet ehezok viadala lesz a vizert ,kajaert. Nem akarok belegondolni. Ha nem lesz aram,akkor vege,osszeomlik a civilizacio. Visszamegyunk a kőkorba.
2022. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Durva idők jönnek, az tény.

Nem tudom mi a helyes döntés. Emiatt lemondani az álmaidról? Neked is egy életed van. Régen is születtek gyerekek, háborúban, kemény időkben. Szerintem ha lenne gyermeked mindent megtennél érte, vagy hogy legalább neki ne kelljen nélkülöznie.

2022. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én faluról származom, tehát tőlem nem áll messze, hogy saját magunknak termeljünk (bár én már nem ebben élek, de biztosan megoldanánk)... én egyenesen attól félek, hogy a bolygó lesz élhetetlen.
2022. aug. 15. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annál a természet azért okosabb, minthogy az egész bolygó élhetetlenné váljon. Ahol túl nagy a népsűrűség, nagyon kizsákmányolják a természetet, ott gyakoriak a természeti katasztrófák. Kvázi takarít az Anyaföld. Az élhetetlenné vált területekről elvándorolnak az emberek olyan területekre, ahol élhetőbb környezetet remélnek. A vándorlás megintcsak nem új dolog a történelemben. A nagy népsűrűség felől vándorolnak a kevésbé zsúfolt területekre. Teljesen logikus és természetes folyamat.

A vízhiány lesz egy érdekes kérdés. A szárazföldeket aszály sújtja, míg a tengerszint folyamatosan emelkedik az olvadó jégtakaró miatt. Elvileg ha a sót leülepítjük a tengervízből, akkor lehetne belőle akár ivóvíz, akár öntözéshez használt víz. Ha sikerülne visszaállítani a víz körforgását, az valószínűleg sokat segítene.

2022. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem bölcs döntés, ha valaki nem vállal gyereket mostanában. Persze akinek ez az életcélja az vállaljon, de most nem kéne már mindenkire ráerőltetni. Régen is csak azért született annyi gyerek, mert vidéken pl tanulatlan emberek nem tudtak védekezni, nem is állt rendelkezésre eszköz rá. Háborús időkben sem azért születtek annyian, hogy a nyomorba többen legyenek. Csak jöttek sorban, mert nem tudtak tenni ellene. Radnóti Miklós felesége pl sok abortuszon esett át, de nem mindenki tudta elintézni. Városban élőknek ritkábban volt 8-10 gyereke, mint a falusiaknak. Sokszor azért is kellett a sok gyerek, hogy segítsenek nekik a munkában, átvegyék majd a gazdaságot. Szóval a mai szituációban felesleges felhozni, hogy régen is születtek nyomorba emberek. Senkinek nem volt jó és most sem lesz az. Csak a mai emberek már tudnak előre gondolkodni.
2022. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!