Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetesen 38 mm nyakcsatorna,...

28 hetesen 38 mm nyakcsatorna, tölcsér szerű tágulat q belső méhszájnál. Kinek volt már hasonló tapasztalata? Meddig vittétek a terhességet ? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam ultrahangon és megállapították, hogy a baba feje már lent van és egy kis tölcsér szerű tágulat látható a belső méhszájnál. A nyakcstatorna hossza 38 mm. 28.hétben vagyok. A doki javaslata sok pihenés, magnézium, ne járkáljak. Emeljük meg az ágy végét ahol a lábam van, hogy a gravitáció visszafelé dolgozzon. A baba picit nagyobb egyébként és valószínűleg a fejével nyomja a mehszajat, ráadásul nem első terhesség. Van egy 3 éves fiam, és volt egy vetélésem amit műtéti úton fejeztek be. Ezek tekintetében azt olvastam, hogy ez a 38 mm teljesen átlagos ebben a korban minden körülményt figyelembe véve. Nagyon aggódom, nehogy hamarabb beinduljon a szülés. Két hetente megyek ellenőrzésre. Igyekszem annyit feküdni amennyit csak tudok, dehát nyilván ez egy 3 éves mellett nem mindig kivitelezhető, főleg hogy most kezdi az ovit.



#terhesség #méhszáj #belső méhszáj #Tölcsér szerű tágulat
2022. aug. 18. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
En igy voltam. A 26.heten vettek eszre. Engem tölcserkepzodessel azonnal befektettek Pècsen es kaptam a steroidot ,a tudoerlelot. Fektettek bent vagy 10 napig,aztan hazaengedtek,de fekudtem a 38.hetig. csak pisilni,tusolni kelhettem fel. Erdekes hogy te jarkalsz kint..ennek ellenere nem lett koraszulott ,vagy a fekves miatt nem tudom. A 32 heten is kaptam egy ujabb adag tudoerlelot,mert csak par hetig tart a hatasa. A 40.heten csaszarral szultem vegul.
2022. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se kezdj pánikolni, rémeket látni, mert annak nem lesz jó vége. Sajnos tapasztalat alapján mondom. Pihenj sokat, a család pedig segítsen amennyit tud, a nagyobb gyerek körül. Arra gondolj ha meg is születne előbb, már nagyon jó esélyekkel indulna.

Minden jót kívánok, egy 30.hétre szült anyuka.

2022. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18. Héttől látható nálam a tölcsérképződés, mindig nézi az orvos, azt mondta ez előfordul, semmi teendő. Ugyanúgy csinálhatok mindent továbbra is.
2022. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ti hol tartotok? Nálam is tölcsérképzödés van, 29 hetes vagyok. Felszem, pihenek. Méhnyak: 26 mm.
2022. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már le se merem írni, hogy minden ok, mert ha azt mondom, akkor tuti történik valami.....de a lényeg az, hogy 32.hetben vagyok, ugyanúgy vannak az értékek, mint egy hónappal ezelőtt. A méhnyak 38 mm, a tölcsér nem nyílt tovább. Két hétig intenzív pihenés volt, sajnoa utána nem tudtam annyit pihenni, mert ovikezdés után kórházba kerültünk a kisfiammal. Nyilván vigyázok hogy ne emeljek nehezet, ne erőltessem meg magam, de nem tudok egész nap feküdni. Bár a doki nem is javasolta most, pont tegnap voltam nála. Szóval jövök megyek, főzök, mosok, de cska úgy módjával. :) Remélem mostmár nem lesz semmi gond...
2022. szept. 15. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Örülök és gratulálok, most már nem sok van hátra a végéig!
2022. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden jót kívánok nektek! Majd írj, hogy hogyan alakultak a dolgok.
2022. szept. 15. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Először is örülök, hogy minden rendben Veled :) szeretném kérdezni, hogy esetleg volt e vmi panaszod? Keményedés, vagy hasonló?
2022. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy! Hát igazából csak annyit éreztem akkoriban hogy a kicsi előszeretettel nyomkodta, piszkálta a méhszájamat. De azt olvastam, hogy attól nem tud megnyílni. Ezt egyébként azóta is csinálja elég gyakran, sokszor bele is nyíllal oda. De mégse nyílt tovább, szóval lehet tényleg nincs köze hozzá. Keményedés akkoriban nem volt, az már mostanában fordult elő pár alkalommal. :)
2022. szept. 22. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!