Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is volt depressziós a...

Más is volt depressziós a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Ez a második terhességem,egyszerűen utálom magam,világvége hangulatom van,rosszul vagyok,hányok,ugye ez elmúlik????
2010. szept. 23. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A terhesség alatti és utáni depresszió természetes.
2010. szept. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, sajnos ez nagyon gyakori lehet a különböző hatások miatt mint testkép, hormoningadozás, fáradság, családi gondok stb.

Én bármilyen bután hangzik de akkor volt egy roppanás bennem mikor a 35ös méretű "mindig is áhított álom méret" megvehettem majd ugyanazzal a lendülettel 1hónap múlva rakhattam a fiókmélyére. Addig mindig 37-38asok voltak rám jók s reggelente sírógörcsöt kaptam a szekrény elött, szinte téptem a nadrágokat, hogy 10ből 2 ha jó. Lehet felszínesnek gondoltok de mindig is a kilókkal küzdöttem, félénk s gátláshegyekkel küzdő alkat voltam így ez...

Na meg ez miatt az étkezések is rémálmok voltak, világ életemben 1-2 étkezéssel letudtam a napot de párom a baba érdekében rávett a napi 4-5re. A végére már ő is sírt annyira kikészült a lelkiválságaimtól.

Hogy happy end legyen a vége azóta van egy gyönyörű egészséges fiam (10hós) aki a vigyorával minden rosszat elfúj.:)

2010. szept. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nehéz megállapítani, hogy a tartós lelkiállapot honnantól depresszió. Normál esetben is. Általában a depresszió kóros. De biztos vagyok benne, hogy minden kismama, kivétel nélkül érzékenyebb, talán huzamosan letargikusabb, sírósabb (nem csak filmeken), mondjuk, ha csak apu úgy szól hozzánk, vagy csúnyán néz stb. Tehát én is. A depressziónak leginkább az a tünete, hogy nincs tettvágy semmire, sem dolgozni, sem főzni, még megágyazni sem, csupán a fekvés és érdektelenség. Leginkább abban mérhető le, hogy a depresszió esetében állandóan fennáll egy zaklatott lelkiállapot, belső feszültséggel, a terhességi "depresszió"-nál viszont a folyamatos belső izgatottság nem mérhető ugyanúgy.

Lehet, kicsit tudományos akartam lenni, de sajnos valamennyire ismerem ezt az érzést.

2010. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 38 hetes vagyok, és nekem is világvége hangulatom van. Dolgozni már nem megyek, de semmihez sincs kedvem, nem köt le semmi, és alig várom reggel, hogy este legyen. Haszontalannak érzem magam, és csak eszem, eszem, eszem, amitől csak még rondábbnak érzem magam. Még a háztartáshoz sincs kedvem, a gyerekruhák pakolászásától pedig egyenesen rosszul vagyok. Remélem elmúlik, ha itt lesz a baba, bár már előre pánikolok, hogy mostantól ez vár rám. SZóval nem vagy egyedül...
2010. szept. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Sziasztok Lányok!

Nagyon örülök,hogy valaki fel merte tenni itt ezt a kérdést!Néha úgy érzem,hogy azt várják el a kismamáktól,hogy a föld felett lebegve a boldogságtól,fitten,mosolyogva éljék meg a terhességet,különben csapnivalóan rossz anya lesz belőlük.Én terhesség előtt is küzdöttem depresszióval,de szinten tartottak a gyógyszerek,sőt miután megváltoztak az életkörülményeim,jól éreztem magam.

Sajnos veszélyeztetett vagyok,a munkahelyem is veszélyes(gyógyszeripar),emiatt itthon vagyok az elejétől fogva betegállományban.

Amiket leírtatok,mindent tapasztaltam.Nem jók a ruháim,egyedül érzem magam,nincs kedvem felkelni,főzni pláne nincs,nincs türelmem semmihez,stb...

Csak reménykedni tudok,hogy mindez csak a terhesség idejére szól,és a Picurink elfeledteti velünk ezeket az érzéseket.

35+3 kismama

2010. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülök, h nem vagyok egyedül a hangulat ingadozásommal. Mindenki mondja, h nyúzott vagyok, persze nem kötöm az orrukra, h miért is van ez, ráfogom a 2 éves kislányom utáni rohangálásra. :)Nekem ez a harmadik terhességem és az első kettőnél nem voltam depis. Igaz nem is voltak olyan rettentő testi változások rajtam. Most viszont teljesen kész vagyok: aranyér, visszér és tegnap fedeztem fel, hogy már a nagyajkak mellett is jönnek a visszerek. Mi jöhet még???

30hetes vagyok most

2010. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dittte ***** válasza:
Én 11 hetes múltam, de napról napra rosszabb. baba előtt is volt rajtam cirka 25 kiló plusz és ez most csak fokozódni látszik. Ettől minden percben eret tudnék vágni, az hogy nincs kényelmes ruha számomra. Már annyira ki vagyok, pedig csak 11 hetes vagyok. Ami a legdurvább, hogy alapból 95 D mértem volt, ezt szerettem, mert nem az a köldökig érő mellű nő vagyok/voltam?! És féltem őket. Látom hogy nőttek már, amit a párom igazán értékel. de a bőröm már kevésbé és én sem nagyon díjazom. Talán ha már kerekedik a pocakom, elnézem neki hogy a bőröm majd lassan átalakul görögdinnye mintázatúvá..:)
2010. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!