Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szúr a hasam bal oldala....

Szúr a hasam bal oldala. Hívjam az orvost?

Figyelt kérdés
Elég stresszes napom volt ma, nem tudtam csak későn bevenni a reggeli magnéziumot. Elkezdett tompán fájni a hasam bal oldala. Szerintetek ilyenért érdemes felhívni az orvost, vagy ezzel nem fognak foglalkozni? A 26. hétben járok egyébként.

2022. aug. 19. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezért hívni kellene. Feküdj le ha teheted aztán kb ennyi.Egészséges terhességnek egy stresszesebb nap nem fog megártani és az sem ha 1-2 órával később veszed be a magnéziumot.
2022. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg ha kis fekvés után nem enyhül, akkor nyugodtan hívd az orvost!

Inkább 100x ijedj meg feleslegesen, mint, hogy egyszer ne tedd!

2022. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj ne idegeskedni rajta, de 2esnek igaza van, inkább legyen feleslegesen megkérdezve, mint nem...
2022. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy hete úgy fáj alig tudok menni megemlitettem a dokinak nem foglalkoznak vele szedjek magnéziumot de nálam semmi köze a terhességhez előtte is sokat fájt igaz ennyire azért nem!! Most mozgásra ha felemelése a lábam már ordítani tudnék. Nem tudom mi a fene van ott bal alul mintha petefészek régiójában lenne én kivizsgálason voltam laparoscopia kivételével minden volt nem találtam semmit csak nagyobb bal petefészket de szerintük az is alkati dolog lehet mert teljesen normális szerkezetű.

Én meg csak szenvedek. Estere alig tudok menni legkisebb mozgásra csillagokat látok. Magnézium természetesen semmit nem ér erre a fájdalomra. Ötletem sincs mi lehet ott ami ennyire fáj. Izmok, kötőszövet, erek, minden szövet normalis az MR szerint. Ha jobb oldalt lenne megesküdnèk, hogy vakbel.

2022. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ha hiszed ha nem a bal oldalt fájt a vakbél, majd mikor már majdnem késő lett akkor sugárzott át illetve fájt az egész hasam alja.

Gyerek voltam még így az első mensesre fogták, hogy hamarosan érkezik, illetve semmi vizsgálat nem vitt előrébb. Aztán egy tapasztalt idősebb sebész két ujjal fogta meg a hasam és azonnal tolt a műtőbe. Műtét után közölte anyával hogy még kb 1 napom lett volna mielőtt ki durran és az akár halálhoz is vezet. Ennek már több mint 15 éve de még most is a hideg ráz ha vissza gondolok.

2022. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csodálom! Bele lehet halni ha nem ismerik fel időben! Olyannyira, hogy mifelènk a nem tipikus de gyanús eseteket is bent szokták tartani megfigyelésre. Nagy szerencséd volt!

Ha ez vakbel lenne már gondolom nem élnèk. Ritkán ugyanott jobb oldalt is érzem a hasam és mostanában fajdogal tompán a derekam is. Van amikor bal oldalt derektájban, hául erzem ugyanazt a pontot ami elől fáj. Ez utóbbitol viszont már félek, hátsó fali a lepény is. Évekkel ezelőtt nálam is úgy volt hogy nőgyógyász és sebész egymásnak adogattak, de nem lehetett igazolni se petefészek gyulladast se vakbelt. Aztán egy ideje már nem is mentem sehova vele. :(

2022. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!