Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti magán orvos...

Kismamák, ti magán orvos rendelésére jártok vagy TB támogatottra? Én magánra, de csak azért mert így egy választott intézményben szülhetek elméletileg. Neked mi a motivációd, hogy magán rendelésre járj?

Figyelt kérdés
2022. aug. 23. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én TB támogatottra járok és nagyon meg vagyok elégedve. Az orvos olyan, aki a kórházban is dolgozik mint szülész nőgyógyász.

Plusz a sok rémhírrel ellentétben nekem eddig mindig mutatták a babát az UH-n és a szívhangját is mindig igyekeztek kihangosítani nekem.


Eddig szerencsére minden jó TB alapon is.

2022. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánba, mert a körzetes nôgyógyász bunkó, és csak akkor foglalkozik az emberrel, ha vásárol tőle foreveres szrokat.
2022. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Államiba járok, mert kedves az orvosom, 10 éve hozzá járok, nekem is mindig mutatja az ultrahangon amit lát, és sokkal többet foglalkozik velem mint a védőnő vagy a háziorvos.

A másik szempont pedig az, hogy ha már egy csomót adózok, akkor igenis lássanak el “ingyen”. Persze, ha vállalhatatlan lenne, magánba járnék, úgyhogy ilyen téren szerencsém van, de szerintem nem nagy elvárás hogy ne csak akkor lássanak el rendesen, ha fizetsz.

2022. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is TB támogatottra jártam volna, de az orvosom már főleg magánban van, kb csak havi 1-2 alkalommal rendel államiban, ahol nem jó a felszereltség, és az is kérdéses, egyáltalán ő rendel-e aznap, mert folyton cserélgetik a műszakokat. Persze, a többi orvos sem rossz, de azt szerettem volna, ha egy ember kezében van a terhesgondozás, ezért mentem hozzá magánba. Szerencsére mindenre odafigyel, ha baj van, akkor el tudom őt érni (eddig csak egyszer fordult elő ilyen eset, szóval azért nem zaklatom minden nap) a leleteimmel kapcsolatban fel szokott hívni, úgyhogy eddig jó döntésnek bizonyult. Abban a kórházban fogok szülni, ahol dolgozik, egyébként is oda tartozom.

Nem szeretem a pénzt szórni feleslegesen, de egyelőre úgy érzem, ez most így megérte.

2022. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte magánrendelésre jártam. Aztán félidő után elkaptam a covidot, felhívtam a dokit, és olyan büdös bunkó módon beszélt velem, hogy csak pislogtam. Onnantól a kórházba jártam, teljesen meg voltam elégedve.
2022. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánba, mert nálunk ritka bunkók az sztk-s dokik.
2022. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánba, mert nem nagyon tudok kiesni a munkából annyi időre, amit eddig egyetlen egy SZTK-s vizsgálatomon a rendelőben töltöttem. Így meg este akár 9 órakor is tudok menni, és legalább egy ember nézi végig a leleteimet.
2022. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is magánba járok most is,ugyan oda,ahova az első terhességemnél is jártam.Figyelmesek velem,minden egy helyen van (vérvételek,ultrahangok,genetikai vizsgálatok),korszerű gépeik vannak,tisztaság van a rendelőben,mosdóban (sajnos a kórházról ugyanezt nem mindig lehet elmondani).Nincs hosszú várakozás általában.

Szerencsére megengedhetjük magunknak a magán terhesgondozást.De szomorú,hogy a normális ellátásért sokszor külön kell fizetni.Nyilván voltam sztk-ban is már,hát,nem mindig az igazi.Szerencsére vannak kivételek is azért.

2022. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Az hogy ilyen jo itt az egészségügy.Szarnak rád,bunkók stb.
2022. aug. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánba járok, egyrészt nagyon jó és becsületes orvosom van, megnyugtató, hogy egy ember kezében futnak a szálak. Másrészt én megmondom őszintén, annyira gyűlölök nőgyógyászhoz járni és annyira csak muszájból megyek, hogy inkább kifizetem, de az sztk-tól rosszul vagyok. A genetikai uh-kat viszont tb alapon, abban a kórházban csináltatom, ahol szülni fogok és egyébként teljesen rendben van minden. Alaposan átnézték mindig a magzatot, kedvesek voltak, mutattak mindent, úgyhogy egy szavam sem lehet rájuk se.
2022. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!