Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy lett fogadott orvosom,...

Úgy lett fogadott orvosom, hogy nem is én fogadtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


37 hétben lévő kismama vagyok, komplikáció-mentes terhességgel,hála istennek még a lábam se dagad, szó szerint csak a hasam nő, másképp észre sem venném.

Ma voltam terhesgondozáson és az orvosom azt mondta ideje időpontot megbeszélni császárra, mert egész idő alatt faros a kislányom.


Na itt jött a váratlan dolog, mert én tudtam, hogy ő már nem vállal szülést, de egyszer csak azt mondta, ha nem ragaszkodom hozzá hogy XY városban szüljek, akkor ő most kér időpontot nekem a fiától, aki szintén nőgyógyász Z városban, és megbeszéli vele a császárom időpontját.


Azt hallottam másoktól hogy fel lehet a fiát fogadni , de annak ára van...


Én azért írtam az elején hogy gondmentes a terhesség, mert én így nem szeretnék fogadott orvost magamnak, XY városban megfelelnek nekem az orvosok, ha az éppen ügyeletes végzi el.


Viszont mivel nagyon szeretem a nőgyógyászom, örülnék ha a fia keze alatt lennék, de csak ezért külön nem fizetnék.


Nem tett a dokim célzást, utalást a pénzre, mit gondoltok, mégis úgy érthette, hogy a fia lesz a fogadott orvosom?


Jövő héten beszélek vele, csak szerettem volna ha esetleg megosztjátok velem a véleményeteket.

Köszönöm


2022. aug. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Elméletileg a farkevésnek önmagában nem kellene császárindikációnak lennie. Pláne nem programozottan.

Egyébként meg nem tudom, mi a kérdés. Magyarországon betiltották a hálapénzt. Ha előre szerződést köttök az adott dokival, hogy ő elvégzi a császármetszést, te fizetsz X összeget, az úgy oké. Természetesen kiállítja neked a számlát. Ha ez így van, akkor nem szabad szégyenlősködni, meg kell kötni az üzletet és kész. Ha meg csak zsebbe csúsztatva várná el a pénzt, hát úgy járt.

2022. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem hinném, hogy pénzt kell majd adnod. Ma már nem lehet orvost fogadni, csak ügyeletesnél lehet szülni. Ez alól kibúvót jelenthet a program császár. Viszont a hálapénzt az új törvény óta nagyon keményen büntetik. Akár a börit is kockáztathatja az orvosod fia, ha pénzt fogad el és ez kiderül. De az állásának tuti annyi. Nagyon keményen nézik már ezt. Hacsak nem full debil a dokid, akkor ezt neki is tudnia kell. Szóval szerintem csak jófej akart lenni.
2022. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, Bocsi, hozzáteszem Szlovákia. Itt még lehet fogadni orvost
2022. aug. 25. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

🙆

Akkor miért nem szlovák fórumon kérdezel?

2022. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aha... hát nézd, akkor ne legyél szívbajos, és kérdezz rá kerek-perec, hogy ennek az egésznek mi az anyagi vonzata.
2022. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Ha itthon lenne 1 fiam aki ugyanúgy nőgyógyász, persze hogy mindenképpen hozzá küldeném a betegemet "ügyeletbe".

Nálatok megkell kérdezni hogy "és kedves doktor úr, a fia mennyiért vállalná a szülést?" aztán elutasítod ha úgy van. Ennyi.

2022. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Elég gáz a doki, hogy képes lenne megcsászároztatni ilyen hülye indokkal, csakhogy a fiának menjen a suska.
2022. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
7-es látja jól, a kedves dokibácsi egy korrupt vén disznó.
2022. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!