Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós kismamák, titeket is...

Várandós kismamák, titeket is faggatnak arról, mennyit híztatok?

Figyelt kérdés

A terhességem elejétől táppénzen vagyok, mert lombikbabám van.

A kolléganőim, akik így most több mint 3 hónapja nem láttak, mindig megkérdezik, a súlyommal mi a helyzet, híztam-e?

Nem értem, ez miért olyan fontos nekik? (Tudom: kérdezzem meg tőlük)

Egyébként IR-es vagyok, diétázom, kalóriát számolok, szóval épp eléggé rá vagyok állva a témára amúgy is, valószínűleg ezért is frusztrál a kérdésük.



2022. aug. 26. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenkor bártan kérdezz vissza, hogy "És te?". Észre fogják venni magukat.
2022. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Tőlem még senki nem kérdezte, bár ha kérdeznèk sem zavarna mert annyira nem érzem vészesnek amit eddig felszedtem.


26. hét

2022. aug. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Tőlem senki nem kérdezte. Legfeljebb megjegyezték, hogy nem híztam semmit... ami mondjuk nem igaz, de felfogtam kedvességnek :)
2022. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Sose kérdezte tőlem senki az orvosomon kívül.
2022. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint csak nálam számít mindenki arra, hogy elhízok a terhesség alatt. 🙂

Egy évvel ezelőtt nagyon sokat fogytam kb. fél év alatt (több mint 30 kg-t), szóval gondolom, borítékolják, hogy most visszajön. Hát rá fogok cáfolni, de nem hiúságból, hanem az egészségem érdekében.

2022. aug. 26. 13:53
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Tőlem sem kérdezik, de szerintem azért, mert nem is szedtem fel egyelőre semmit, a kezdősúlyom alatt vagyok még mindig, mert az első trimeszterben lement 3 kg.

Meg gondolom azért sem, mert ez bunkó dolog… Főleg azok alapján amiket írsz, hogy várják a kezüket dörzsölgetve, hogy na most visszaszeded. Biztos fogsz hízni valamennyit, de a szoptatás alatt olyan szépen lemegy minden, hogy jó lesz nézni.

Ne foglalkozz velük, gondolj arra, hogy szerencsétleneknek ez a legnagyobb örömük az életben. 😄

2022. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
hát maradt egy kis önértékelési gondod a fogyás után....
2022. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Hogyne maradt volna, nem is kicsi. Ezzel szerinted újdonságot mondtál nekem? 🙂

Minden elhízott vagy valaha elhízott ember lelki problémákból, helytelen stresszkezelésből jut el az étkezési zavarig. A problémák nem tűnnek el csettintésre azzal, hogy valaki lefogy. Az a legkönnyebb része. Ez egy hosszú folyamat.

2022. aug. 26. 14:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Bnőimmel röhögtünk csak:)

Alapbol 45 kg rol kezdtem a végén 60 ig mertem ráállni a mérlegre, később nem.

Nekem is szokatlan volt a testem, olyanokon vigyorogtunk hogy mekkora felkarom lett mint vmi tésztagyúró parasztasszonynak:D


Szülés után 50 kg-al.jöttem ki a kórhazbol (1 hétig bent voltunk kb vagy 5 napig)


Senki más nem mondott semmit egyebként.

Csak a szomszédok szoltak egyszer(mikor már a fejem is fel volt puffadva a víztől)hogy látják hogy hamarosan már szülés lesz de nem mondták miből látták dehát tudtam amugyis)

2022. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
*Később a szoptatás miatt pedig leestem 43 kg-ra.(160 mag)
2022. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!