Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós kismamák, titeket is...

Várandós kismamák, titeket is faggatnak arról, mennyit híztatok?

Figyelt kérdés

A terhességem elejétől táppénzen vagyok, mert lombikbabám van.

A kolléganőim, akik így most több mint 3 hónapja nem láttak, mindig megkérdezik, a súlyommal mi a helyzet, híztam-e?

Nem értem, ez miért olyan fontos nekik? (Tudom: kérdezzem meg tőlük)

Egyébként IR-es vagyok, diétázom, kalóriát számolok, szóval épp eléggé rá vagyok állva a témára amúgy is, valószínűleg ezért is frusztrál a kérdésük.



2022. aug. 26. 13:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
Volt aki kérdezte és amikor válaszoltam akkor visszakérdezett, hogy “Csak ennyit?”. Mondom miért, többnek örültél volna? Ennyivel szolgálhatok. És itt zavart nevetgélés. Szerintem nagyon gáz ezt kérdezgetni. Soha senkitől nem kérdeztem meg.
2022. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, hogy azért kérdezik, mert féltenek téged meg a babát, hogy esetleg túlgörcsölöd a dolgot? Nem biztos, hogy azért csinálják, hogy örüljenek magukban, hogy te majd jól meghízol, ők meg jól mutatnak majd melletted... ha mégis erről van szó, részvétem.
2022. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is kérdezgették, amikor terhes voltam. Bizonyos embereknél ez hozzátartozik az alapkérdésekhez a terhesség kapcsán, mint ahogy szülés után, hogy anyatejes-e a baba. Ezt a kérdést én még jobban utálom, mert relatíve idegen emberek is gond nélkül megkérdezik, pedig nem értem hogy mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy mivel etetem a gyerekemet. Szerintem ez tök intim, hogy szoptatok-e. Nem is értem mihez kezdenek ezzel az információval.
2022. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem csak téged idegel ez.


Régen én is fogytam közel 30 kilót (bár ezt az itteniek nem tudják, normál testalkattal rendelkezem, mióta itt vagyok), lehet ezért érint minket érzékenyen.


Én egy dekát sem híztam, 22-23-ik hétig, sőt az elején olyan eszméletlenül rosszul voltam, hogy még 1-2 kiló le is ment.

Most a második trimeszter végén vagyok +3 kilónál.


És jön a haddnemondjam minek mondanám kolléga (akivel amúgy jóban vagyok), hogy jó lenne ha nem ennék kettő helyett, meg mi van ikrek, hogy ekkora vagyok? (62 kiló... komolyan hatalmas állat lehetek)


Másik, hogy látszik, hogy hízom, torzult a fejem.


Harmadik: mennyit híztam? Mondom 2-3 kiló kb. Kérdés vissza, tényleg csak annyit?


Hát öcsém, hagyjatok már békén! Egy: volt már veszteségem, örülök, hogy velem van. Kettő: 26 hetesen is dolgozom, biciklizem, sétálok (mindezt a munkahelyemen is), nem értem mire fel az egész súlyommal foglalkozás. Három: a vérképem jobb, mint egy nem várandósnak. És négy: amíg nem engem cipel a áhtán az illető, aztán semmi köze hozzá.


Azrról bezzeg senkinek sincs fogalma, hogy a kicsi mekkora, hanyadik hétben járunk, fiú-e vagy lány. Mindenkit az izgat elhízom-e :D

2022. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!