Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PM alulműködéses kismamák,...

PM alulműködéses kismamák, mennyit híztatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Én 55 kg vagyok, terhesség miatt alakult ki a pajzsmirígy alulműködésem, így a terhesség elejétől gyógyszert szedek rá. Mennyire fogja a gyógyszer befolyásolni a terhesség alatti hízást? Jobban rakodnak majd a kg-k vagy nem fogok én se többet hízni, mint akinek nincs pajzsmirigy baja várandósan? Mik a tapasztalatok?

2022. szept. 3. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
8 kg jött fel, plusz a sok víz a végén se le is ment szülés után. Ha jól be van állítva és odafigyelsz az étkezésre akkir nem lesz gond.
2022. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy, 8 kg az nem sok 😊 terhesség előtt is szedted a gyógyszert, vagy terhesen alakult ki a probléma?
2022. szept. 3. 22:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Már előtte 3 évvel kiderült, de terhesség alatt jócskán emelni kellett a Letroxot és havonta kontrollálták.
2022. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál 😊 szép estét
2022. szept. 3. 22:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően van beállitva nem működik alul a pajzsmirigy, akkor nem okoz hízást sem. Vagyis nincs befolyással a súlyodra.

Nekem is terhesség alatt működik alul, eddig sajnos kb. semennyit nem híztam, pedig már 26 hetes vagyok.

Most már örülnék, ha legalább pár kg feljönne, igaz nem bírok sokat enni ès terhesség előtt sem voltam hízasra hajlamos bármit ettem nem látszott.

2022. szept. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapbol sem okoz nalam igazan hizast, be van allitva a gyogyszerem, terhesseg alatt is havonta neztek es korrigaltak.


-11kg vizesedessel (elotte heten 8kg volt)

-7kg

-10kg

2022. szept. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jó ezt olvasni 😊😊

#5 neked mit mondott a dokid, csak terhesség alatt kell szedned a gyógyszert? Helyre fog állni szülés után az alulműködés vagy nem biztattak ilyesmivel?

2022. szept. 4. 10:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kérdeztem tőle, mert èn Hashimotos vagyok, a pajzsmirigy pusztulása miatt nálam az idő előrehaladtával mindenkèppen kilátásban volt a kezelés.

Az utóbbi években már nem ment 2.5 alá a TSH-m, lassacskán szerintem magától is eljött volna az ideje a gyógyszernek, így nekem nincs miben bizakodnom. Lehet van még van pár gyogyszermentes èvem terhesseg után, lehet nincs, ezt majd a szülès utáni érték eldönti.


De ha neked nincs pajzsmirigy betegséged, csak az állapot váltotta ki, akkor szerintem nagyon valószínű, hogy helyreáll!

2022. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a furcsa, hogy a 18. hét után sem csökkent a TSH-m, amikor már a baba pajzsmirigye megtermeli magának a hormonokat. Ilyenkor sokaknál ugrásszerűen lecsökken. Nekem a mostani picit még magasabb is lett a kezelés ellenére.
2022. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy mondta az orvosom, a 18.hetig nagyon fontos a hormonpótlás mert addig teljes egészében tőlem kapja őket, utána a baba szempontjából a jód fogyasztás válik elsődlegessè, mert elkezd működni a saját pajzsmirigye.
2022. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!