Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredménye...

Kombinált teszt eredménye magas kockázatú?

Figyelt kérdés

Van még valakinek ilyen tapasztalata? Van még ilyenkor remény egészséges babára?


Megyünk további vizsgálatokra, de ettől most kicsit beparáztam.



2022. szept. 8. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik eredmény? Mennyire magas? Hány éves vagy?

Ezek az infók nélkül semmit sem tudunk mondani.

2022. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kombinált teszt semmi többet nem jelent, minthogy kapsz egy arányt, hogy pl. 1:650 az esély a Down-szindrómára. Ami azt jelenti, hogy 650 ilyen értékű nő esetében egynek lesz downos a gyereke.


Ennél pl. sokkal jobb eredményt kap, ami 1:8000 arányt kap, pedig lehet, hogy az ő babája lesz az az 1 a 8000-ből.


A komolyabb vizsgálat majd segít eldönteni a kérdést.

2022. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen aránynál, ha magas kockázatú is, akkor is sokkal nagyobb az esély arra hogy egészséges lesz, szerintem gondolj erre. Pl. 1:100 hoz az elég magas kockazatnak számít, de itt is 99% az esély hogy rendben van a baba! Nekem ugyan a kombinált teszt alacsony kockázatú volt, de egyéb rendellenesség miatt (dongalab, normálisnál több magzatvíz) azt mondták kb 5%az esély hogy valami rendellenesség van. Csináltak magzatvíz vételt és chorionboholy vételt is a terhesség alatt, mindkettő rendben volt, és most már 3 éves lesz a kisfiam, nincs semmilyen rendellenessége, a dongalabat teljesen lehetett kezelni.
2022. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is csináltattam meg, egyből anyai vért csináltattam.

Azért is mert azt a 9.héten levették 12 hét előtt volt eredmény, hogy minden ok, így ha baj lett volna 12 hét előtt megszakíhattam volna.

A 2.nál sajnos 10.héten vették le 13.héten lett eredm~ny, beteg baba, de még így is időben voltam, hogy ne megszülnöm keljen.

2022. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem pontos, mert befolyásolja pl a korod is. Tényleg fontos lenne tudni hány éves vagy. Ilyen esetben valamelyik nipt teszt tisztázhatja. Mekkora kockázat jött ki? Az esetek nagy részében amúgy nincs gond végül.
2022. szept. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem igaz, hogy nem pontos, a korod és a mérési eredményeket is figyelembe véve megadja a _kockázatot_. Ha azt kapod, hogy 1:8000 vagy 1:100, az tényleg annyi, csak nem tudod, hogy te az 1 vagy vagy a 7999 egyike (vagy a 99 egyike ha 1:100). A magas kockázat esetén is általában az egészséges baba esélye a nagyobb, 1:100 esetén például 99%. Tehát - bár nem írtad le a konkrét számokat - valószínűleg igen nagy az esélye, hogy a baba egészséges! De ha csak 1% is az esély rá, hogy beteg, ez további vizsgálatokat indokol, amik nem csak esélyt, hanem biztosat tudnak mondani.
2022. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem a 12. kromoszóma duplikációjára jött ki nagy magas kockázat a Niftynél. Sajnos arányt nem kaptam csak, hogy magas a kockázat. Ahogy olvastam ez azt is jelentheti, hogy 100:1-hez az esélye, hogy baj van?

A kor hogy befolyásolja az eredményt?

Természetesen megyünk magzatvíz vételre.

2023. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, úgy befolyásolja a kor az eredményt, hogy mivel idősebb korban gyakoribbak a kromoszómarendellenességek, minél idősebb vagy, annál valószínűbb, hogy nagy kockázat fog kijönni. Mikor megkapod a vizsgálat eredményét, már figyelembe vették az életkorod (legalábbis a kombinált tesztnél). Tévedés azt gondolni, hogy bár 1:100 kockázatot kaptál, valójában alacsonyabb a kockázat, mert fiatal vagy - nem, a korodra és a vizsgálati eredményekre tekintettel ennyi. És az is téves gondolkozás, hogy 1:10000 jöt ki mondjuk, de biztos csak a fiatal korod miatt ilyen alacsony az eredmény és valójában magasabb lehet a kockázat - nem, ez ennyi és kész. Sajnos most többet nem lehet mondani, reméljük, hogy a mintavételen kiderül, valójában nincs is semmi baj. Az 1:100 kockázatot úgy kell elképzelni, hogy egy nagy dobozba berakunk 100 fekete golyót és 1 pirosat, megkeverjük, csukott szemmel húzunk, és a beteg baba annak felel meg, hogy pont kihúztuk a pirosat a sok fekete közül. Szóval a "nagy kockázat" is elég kicsi esély, de nyilván nem alszol nyugodtan, míg biztosat nem tudsz. Hogy a Niftynél most tényleg 1:100 a nagy kockázat vagy mennyi ténylegesen, azt nem tudom.
2023. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!