Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás, toxémia?

Magas vérnyomás, toxémia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem akarok nagyon ráparázni a dologra, de tapasztalatokra lennék kíváncsi. Jelenleg 21 hetes kismama vagyok. A vérnyomásom általában alacsony szokott lenni (100-110 között). A kombinált tesztnél fokozott toxémia kockázat jött ki, emiatt naponta 3szor kell mérnem a vérnyomásom. Ma reggel 145/95-öt mertem. Sikerült beszélnem az orvossal, azt mondta, hogy 3 óránként mérjem, mert ez már magasnak számít. Azóta lejjebb ment, 137/87-re.

Egyelőre nem dagad semmim, viszont feszítő érzést érzek a lábaimban. Fehérjét utoljára 16 hetesen néztek, akkor negatív volt.

Tudom, nem vagytok orvosok, nem láttok belém, de akinél esetleg ilyen korán kialakult toxémia, arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok?

Köszönöm szépen előre is.



2022. szept. 15. 14:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nálam nem alakult még ki, 24 hetes vagyok, de a fehérje miatt írok.

Lehet kapni vizelet tesztcsíkot, én online rendeltem, és azzal hetente nézem magamnak itthon, azt esetleg érdemes lenne beszerezned, és akkor nem kell rohangálnod sehova emiatt.

2022. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az első terhességemnél toxémia alakult ki.



Alapban magasvérnyomásos vagyok.


Szóval nálam a 20.héttől kezdett apránként elmaradni a lányom. Bár azt is el kell mondanom, hogy alapban genetikailag nem vagyunk magasok egyik oldalról sem, tehát mindkét oldalról a pici babák a jellemzők.


34.héten iszonyatosan feldagadt mindenem. Konkrétan csak egy csík volt a szemem helyén. Ekkor bekerültem a kórházba, egészen szülésig. (3 hét)

Ekkor már naponta cserélgették a gyógyszereket. A dopegytből a maximális adagot szedtem. A cél az volt, hogy elmenjünk a végsőkig amíg csak lehet bent tartani a lányom, hogy hízzon. A lepényem viszont hamar öregedett, szóval ez miatt sem tudott fejlődni.

Végül 37+4ig húztuk, indítva lettem, de 8.órában toltak a műtőbe, mert hiába tágultam pikk pakk, a lányom kifáradt, elakadt nyakán a zsínórral, ami visszafogta, leesett a szívhang, én rosszul lettem.

2240g 45 cm született, több mint 1 hónapos elmaradással. Nem tudta tartani a hőt, sem a cukrot, tremorozott 3 hónapos korig. Azonnal elszállították másik város PIC osztályára, oxigéninkubátorban volt 4 napig, oxigén támogatást kapott, relatíve hamar hazaengedték, 1 hetesen. 1 éves korig jártunk fejlődésneurológiára, jelenleg 7,5 éves sni-s.


Ez a mi történetünk. Nem kell megijedni. Rengeteg toxémiás baba makk egészségesen születik. Nekem más problémák is voltak terhesség alatt. ( eleve pcos+ir vagyok, volt 10 vérzés, 3 bélgyulladás)

2022. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért egyetlen mérés miatt még nem kell kétségbe esni.

Szedsz ASA-t?

2022. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Tesztcsíkot mindenképpen fogok venni. Nem szedek egyelőre semmit, eddig nem is mondták, hogy kellene... 2-es válaszoló, nagyon sajnálom a kálváriátokat, köszönöm, hogy megosztottad 😔
2022. szept. 15. 16:21
 5/32 anonim ***** válasza:

Hát a toxaemia szűrésnek pont az lenne a lényege, hogyha magas kockázat jön ki, akkor acetilszalicilsavat kell szedni, mert nagy arányban megelőzi a toxaemia kialakulását… de már mindegy, mert 16. hét előtt el kellett volna kezdeni.

Aki toxaemia szűrésre küldött, vagy aki látta, hogy magas kockázat jött ki, ezt nem mondta?

2022. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Én is elég furcsának tartom, hogy nem szedettek veled a 13. héttől aszpirinszármazékot, mivel ahogy előttem írták, épp ez a korai toxémiaszűrés lényege. A vérnyomásod magadhoz képest jelentősen emelkedett, még ha a 136-et vesszük alapul a 110-hét képest, ez 27 hgmm emelkedést jelez. Orvossal beszéld meg mielőbb a továbbiakat. Nekem is magas kockázat jött ki a 13. héten. A vérnyomásom a 28. héten szabadult el, én is hirtelen 143-at mértem, majd később már 156-ot. Aztán többször voltam kórházban durva vérnyomásingadozások miatt, persze nekem is Dopegyt meg Cordaflex lett beállítva, de egy idő után semmit sem ért, a vérnyomásom annyi volt, amennyi épp lenni akart, volt, hogy felugrott 190-re, pedig előtte vettem be a délutáni Dopegitet. Hivatalosan nem volt mégsem toxémiám, mert mindig negatív volt a vizeletem fehérjére, meg a toxémia laboromban sem volt eltérés, “csak” a vérnyomásom volt borzalom és nagyon nagyon rosszul voltam a vérnyomáskiugrások miatt. 38. hétig húztuk, hála istennek. Kisfiamnak se volt semmi baja, áramlása rendben volt, szép súllyal, 3 kg felett született, méhlepény sem volt elöregedve. Úgy néztek rám az orvosok, hogy én vagyok kb. a b@zmeg kategória.
2022. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Nekem első kislányommal toxémiás lettem. Most a másodikkal elmentem szűrésre azért és alacsony kockázat jött ki, orvos ennek ellenére javasolta az aszpirin protectet megelőzésképpen. Most vagyok 35 hetes egyelőre semmi jele a toxémiának. Egyébként elsővel kb úgy jártam mint a 2.válaszoló csak én 32 hetesen korhazba kerultem és alapból császárra készültünk ez miatt es 34 hetesen nem volt szivhang így vittek is sürgősen. 1470 gramm volt a kislányom de most mar 2 éves és makk egészséges csak kisebb mint a korabeliek
2022. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

34.hetes kismama voltam 23 evesen amikor elöjott a toxemia. Nem csinaltam semmi tox szurest,megse fordult a fejembe hogy velem ilyen megtortenhet.

Mindigis alacsony volt a vernyomasom (tehát ilyen 100-110,neha 90) ritelen lett 134 aztan 160 ,vegul en korhazba fekudtem szulesig (34.hettlol),dopegitet szedtem csak napi 3x1 et nekem szepen szinten tartotta,labam brutal dagadt,naponta neztek a babat es hogy a lepeny mennyire oreg...de minden eredmeny jo volt

Igy az orvosok se tettek semmit

Bent fekudtem es vartam a szulest

Vegul 41.hetre szuletett a kisfiam makk egeszsegesen a maga 4180grammjaval 😊😚 azonnal felsirt,semmilyen hatassal nem lett ra a toxemia

2022. szept. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Nekem 1:7-hez magas riziko jott ki, 14. hèttől szedem az ASA-t igaz csak napi 100 mg-ot, most fogok majd leállni vele a 28.hèten remelem utana sem lesz gond! A vernyomasom nyáron nekem is az egekben volt illetve terhelèsnèl ugrik meg, azt mèrni fogom vegig ugy vagyok nyugodt. De onmagaban a hypertonia nem jelent automatikusan toxemiat is.

Van akinel enyhe foku es nem inditják csak megfigyelik, de lehet nagyon sulyos is mint edesanyámnál akinel lepényleválas történt emiatt es sajnks sürgőssègi császárral sem tudták megmenteni a testverem.

2022. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Bocs utolsó, hozzád tolmácsot kérek.
2022. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!