Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás, toxémia?

Magas vérnyomás, toxémia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem akarok nagyon ráparázni a dologra, de tapasztalatokra lennék kíváncsi. Jelenleg 21 hetes kismama vagyok. A vérnyomásom általában alacsony szokott lenni (100-110 között). A kombinált tesztnél fokozott toxémia kockázat jött ki, emiatt naponta 3szor kell mérnem a vérnyomásom. Ma reggel 145/95-öt mertem. Sikerült beszélnem az orvossal, azt mondta, hogy 3 óránként mérjem, mert ez már magasnak számít. Azóta lejjebb ment, 137/87-re.

Egyelőre nem dagad semmim, viszont feszítő érzést érzek a lábaimban. Fehérjét utoljára 16 hetesen néztek, akkor negatív volt.

Tudom, nem vagytok orvosok, nem láttok belém, de akinél esetleg ilyen korán kialakult toxémia, arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok?

Köszönöm szépen előre is.



2022. szept. 15. 14:34
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerencsére úgy néz ki, hogy egyszeri kilengés lehetett nálam, mert azóta rendben vagyok.

Egyébként konkrét toxémia szűrésem nem volt. A kombinált tesztnél valamelyik véreredményem lett nagyon alacsony, és erre mondta a a genetikus, aki elemezte, hogy kissé fokozott nálam a toxémia kockázata.

Az első várandósságomnál (9 éve) voltam kórházban 170-es vérnyomással, csak az már a vége felé volt (nem toxémia volt). Azért lepődtem meg, hogy esetleg most már sokkal hamarabb elindult felfelé.

2022. szept. 17. 16:46
 12/32 anonim ***** válasza:

Remélem minden rendben lesz nálad! Nem törvényszerű, hogy gond lesz a magas rizikóból de nagyon jó, hogy kiderült, igy az orvosod tudja, hogy rád jobban oda kell figyelni, szorosabban ellenőrizni.

A kombinált teszt èrtèkeiből már tud következtetni a toxaemia rizikóra aki ismeri az összefüggèseket, ezért is vègzik ahhoz kötve max. a 14. hétig a szűrésèt plusz egy èrtèk meghatározásával.

Nekem a kombinált teszt közepes eredmènyű volt és nagyon rossz lett az a két èrtèk, csaladi anamnèzis is pozitív volt ezèrt is kèrtem szűrèst a Czeizel Intezetben és a biologus/genetikus hölgy az eredmènyközlés után javasolta is már a telefonon az ASA szedèsèt, illetve egy tájèkoztatót küldtek mèg ezzel kapcsolatban emailben. Csak az nem volt benne hányadik hétig kell szedni. A nőgyógyászom semmit nem mondott ezzel kapcsolatban, ugy èreztem talan nem is èrtene ezekhez a dolgokhoz.

2022. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Utolsó: 36. hétig kell szedni.
2022. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is a 36. hétig kellett szedni.
2022. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen két utolsó! 75 vagy 100 mg-os tablettát szedtetek? Már olvastam 150 mg-rol is.

Viszont nekem csak a 28 hétig kell szednem, ma voltam kontrollon és rákerdeztem.

2022. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ez sem egységes ezek szerint?!

Nyugodtabb lettem volna ha 36-ig kell szedni, mert pont a 3. trimeszterben a legnagyobb a rizikó! Remélem nem lesz gond miután abbahagyom.

2022. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
150 mg a javasolt és 36. hétig.
2022. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
14 vagyok, nekem is összesen 150 mg-ot kellett szedni Acizalep nevű gyógyszert, reggel-este 75 mg.
2022. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
16, a toxémia egy folyamat, ami nem a harmadik trimeszterben kezdődik úgymond, hanem már a terhesség legelején. A méhlepény rendellenes fejlődéséről van szó, tehát már eleve “rosszul” képződik. Ezért javasolt kockázatos esetekben a 12. héttől szedni a gyógyszert, mert többek között a méhlepény ereinek áramlását javítja többek között.
2022. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Hol írtam, hogy akkor kezdődik? Ezzel nekem nem mondtál újat. Viszont általában nem az első két trimeszterben okoz problémát, hanem a harmadikban ès abban nem vagyok biztos, hogy az elmúlt 14 hétben szedve képes volt-e a tartós változást létrehozni, a kockázatot mèrsèkelni a végéig, vagy fontos lenne minèl tovább szedni mert védő hatása csak addig érvényesül míg szedik?
2022. szept. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!