Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás, toxémia?

Magas vérnyomás, toxémia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem akarok nagyon ráparázni a dologra, de tapasztalatokra lennék kíváncsi. Jelenleg 21 hetes kismama vagyok. A vérnyomásom általában alacsony szokott lenni (100-110 között). A kombinált tesztnél fokozott toxémia kockázat jött ki, emiatt naponta 3szor kell mérnem a vérnyomásom. Ma reggel 145/95-öt mertem. Sikerült beszélnem az orvossal, azt mondta, hogy 3 óránként mérjem, mert ez már magasnak számít. Azóta lejjebb ment, 137/87-re.

Egyelőre nem dagad semmim, viszont feszítő érzést érzek a lábaimban. Fehérjét utoljára 16 hetesen néztek, akkor negatív volt.

Tudom, nem vagytok orvosok, nem láttok belém, de akinél esetleg ilyen korán kialakult toxémia, arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok?

Köszönöm szépen előre is.



2022. szept. 15. 14:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Sajnos én csak 100 mg-t szedtem, de olvastam, hogy klinikai vizsgálat a 150 mg-os, napi rendszerességgel szedett aszpirin hatását vizsgálták, kisebb adaggal ellentmondásos eredmények születtek. Nehéz megmondani, hogy így nem lenne-e jobb mégis a 36.hétig folytatni. De én bízom a dokiban és hogy nem ezen a pár héten fog múlni.
2022. szept. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Ha még valaki olvassa: utolsó vagyok. 28.hèten abbahagytam az ASA-t ahogy a dokim mondta.

30 hetesen toxèmiával kórházba kerültem most vagyok 31 hetes, bármelyik pillanatban megcsászározhatnak.

2022. okt. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es!


Nagyon sajnálom, remélem tudjátok még húzni, és minden a legnagyobb rendben lesz! Kitartás!

2022. okt. 16. 14:08
 24/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hátha még olvassa valaki.


32 hetes vagyok, eddig minden rendben volt. Ma voltam védőnőnél, 153/100-as vérnyomást mért. Duzzadtak az ujjaim, a szám, a lábfejem (szerencsére nem vészes). A gyorsteszt szerint a vizeletem nyomokban tartalmaz fehérjét. Beszéltem az orvosommal, holnap reggel be kell mennem hozzá a kórházba és megvizsgál. Annyit mondott, hogy gyógyszert biztos kell szednem a vérnyomás miatt. 😔

2022. nov. 23. 18:48
 25/32 anonim ***** válasza:

Oh, sajnálom. Ha ez vígasztal, én tegnap óta vagyok kórházban, egy gyanútlan ultrahang után csak úgy beutaltak. Tegnap még nagyon kivoltam miatta, ma már nem olyan vészes, pedig lehet tudni előre, hogy már csak babákkal mehetek haza.

34 hetes vagyok, egypetéjű ikrek.

Csak azt mondom ezzel, hogy ha a babának így jobb, ha esetleg befektetnek, akkor nehéz lesz, de kibírható. Kitartást!

2022. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Kedves 25-ös!

Köszönöm az együttérzést. Sajnálom, hogy be kellett feküdnöd, bízunk benne, hogy minden rendben lesz veled is és a babákkal is 🙏. Én szerencsére a befekvést egyelőre megúsztam. Várjuk a laboreredményem, szedem a gyógyszert, meg kell csinálnom 24 órás vizeletgyűjtést, aztán reméljük, hogy "csak" terhességi magas vérnyomás.

2022. nov. 24. 13:29
 27/32 anonim ***** válasza:
Ha van fehérje a vizeletedben akkor az már nem "csak" terhességi magasvérnyomás. Az mar toxémia sajnos. 2szer átestem rajta már. De ne aggódj 30. héten túl már nagy baj nem lehet. Nekem első baba 34 hétre jött, másodikat vegig tudtam vinni 39+5 magától indult.
2022. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Amíg a vizeletbe nincs fehérje addig hivatalosan nem beszélhetunk toxemiarol?


Orvos nekem erre azt felelte hogy de beszelhetunk ebben az esetbe is toxemiarol.

Csak a toxemianak is vannak fokozatai es amikor mar a vizeletbe a feherje is megvan az egy plusz meg a dologra


Nekem csak labdagadas,magasvernyomas volt

Toxemias kent kezeltek es bent is tartottak szulesig.

2022. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A ugyemeg van, hogy a labor értékek is erősen mutatják a toxémiát?

a toxémia nem csak magasvérnyomás, extrém ödémásodás és fehérje a vizeletben..


30.hét után nem lehet semmi? Kérlek nem beszélj ekkora atom baromságot.

a toxémia nagyon nagyon komoly a babára és az anyára nézve is, életveszélyes állapot.

2022. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

22-es vagyok. Köszönöm szépen kérdező! Hogy vagytok azóta??

Végül a 35.hétig sikerült húzni, addigra már az UH és az NST is rosszak lettek, pár nap múlva töltőttem volna be a 36.-ot így sajnos koraszülött lett a kisfiam, bár a vártnál is jobban el volt maradva, kisebb súllyal, sorvadtan született de szerencsére egészségesen. Majdnem egy hónapot töltöttünk a PIC-en (is). Közel két hónap kórház után végre ünnepek előtt hazajöhettünk. Azóta már 3600 gramm a drágám, megduplázta a születési súlyát és nagyon szépen fejlődik! Nekem sajnos annyira nem jó az állapotom, a vérnyomásom továbbra is magas, a fehérje határèrtèk és egy kis bokaödéma ami visszamaradt hol jobb hol rosszabb. De legalább túl vagyok rajta és mindketten túléltük!

De nagyon sokat gondolkodom rajta, hogy ha akkor nem hagyom abba a gyógyszert lehet, hogy elkerülhetettük volna ezt az egészet?? Az biztos ha merek vállalni kistesót, minimum a 36.hétig szedni fogom.az ASA-t akarki akarmit is mondd!

2023. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!