Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a szöveg jó bejelentéshez...

Ez a szöveg jó bejelentéshez munkahelyen?

Figyelt kérdés

Szia xy!


Az a helyzet merült fel, hogy állapotos vagyok. Jelenleg a 15. hétnél járok. Amíg a körülmények engedik szeretnék dolgozni. Ezt rajtad kívül még valakivel kell közölnöm?



2022. szept. 19. 10:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
És ezt SMS-ben?
2022. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Elég fapados


Te tudod milyen viszonyba vagy a főnökkel

2022. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Miért fapados?


Egy e-mailt írok. Mindenki mindenkivel tegeződik.

2022. szept. 19. 10:51
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz magyarul?

MI az, hogy "Az a helyzet merült fel"???

Normális ilyesmi lenne:


Szia xy!

Állapotos vagyok, jelenleg a 15. hétnél járok.

Amíg lehetséges, szeretnék dolgozni. Ezt kivel kell közölni rajtad kívül?

2022. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen közöltem a főnökkel, mert szerintem úgy a normális, 8 hónapos várandós voltam amikor abba hagytam a munkát. Szerintem ezt ne e-mailben közöld, az elég személytelen, és biztos hogy nem fogja jó néven venni ,legalábbis én biztos hogy kiakadnek azon hogy a beosztottam arra nem képes hogy ezt személyesen közölje és megtudjuk beszélni a továbbiakat. Meg jó hogy nem azt írod e-mailben ,hogy állapotos vagyok holnaptól már nem dolgozok. Volt olyan kollégám aki nem is szolt hogy holnaptól nem jön dolgozni ért kiderult hogy babát vár,a telefont nem vette fel nem adott jelet magáról, és egyszer csak bekuldte a tappenzes papirjat, de pont akkor járt le a szerződése és hát mindentől elesett így.
2022. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyen dolgot személyesen kellene közölni ha van rálehetőség, de ha esetleg valami miatt nincs akkor minimum, hogy felhívod a főnököt.

Amúgy így úgy tűnik mintha félnél szólni 😬

Meg kérdezhetem mit dolgozol ?

2022. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Ez egy helyzet. De ezt lehet kulturáltan is közölni, legalábbis kedvesebben:)


Személyesen nem tudom. Helyileg más városban vagyunk, jóval messzebb. Egyik nap lesz egy rendezvény, amin Ő is ott lesz, Én is, viszont ott szerintem ezt nem illik közölni.

2022. szept. 19. 11:11
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

5: ne felejtsd el, hogy sokan vannak akik home officeban dolgoznak, szóval a személyes közlés kb lehetetlen. de ebben az esetben én inkább felhívnám akinek emailt írnék :) egyébként nekem is fura az "az a helyzet merült fel", inkább csak enélkül simán: állapotos vagyok, vagy inkább kisbabát várok, és a többi ha mindenképpen email

egyébként gratulálok! :)

esetleg ha kollégákkal te szeretnéd közölni, erre kérd meg, hogy hagyja meg hogy te mondhasd el a közvetlen kollégáknak.

2022. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
38%

Nekem ez nagyon formai, hivatalos.


Mi jó viszonyban vagyunk nagyon, annyit mondtam, hogy babát várok. Nagy volt az öröm. 😻

2022. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel és mondd el neki. Megtudjátok beszélni a terveket is, tud rá rögtön reagálni, szerintem ezt így illik, ha személyesen nem találkoztok olyan helyzetben, amikor ezt meg lehet beszélni.

Én 9 hetesen mondtam el személyesen a feletteseimnek, de kértem, hogy még kezeljék diszkréten. Olyan munkakörben dolgoztam, ahol kellett az óvatosság (nem is dolgozhatok benne terhesen), értsék, hogy miért viselkedem úgy, ahogy. Kérték, hogy amikor készen állok rá, akkor emailben is jelentsem be, ez lesz a hivatalos. 17 hetesen küldtem el az emailt és át is helyeztek. Az már csak egy 2 mondatos tényközlés volt.

2022. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!